Ο Μάιος του Πασχαλάκη

Ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης ήταν ο νικητής της ψηφοφορίας για τον BOX MVP Μαΐου, μέσα από τη δική σας ψήφο στο paokfc.gr και το PAOK FC Official App.

Ο ΠΑΟΚ έβγαλε αντίδραση στο φινάλε των αγωνιστικών υποχρεώσεων της περιόδου 2020-21 και κατέκτησε το Κύπελλο. Σημαντικό ρόλο στην επιστροφή στους τίτλους έπαιξε ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης .

Με σημαντικές επεμβάσεις, σωστή καθοδήγηση της άμυνας και μία εμφάνιση MVP στον τελικό του Κυπέλλου. O Goldkeeper επανήλθε με εμφατικό τρόπο και κράτησε όρθια την ομάδα όταν χρειάστηκε.Στην ψηφοφορία για τον BOX MVP του Μαΐου ο Πασχαλάκης συγκέντρωσε το 58,3% των ψήφων του κοινού και κατέκτησε τον ατομικό τίτλο.

Στη δεύτερη θέση έμεινε ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς που συνέχισε με το πόδι στο γκάζι κι έκανε μεγάλες εμφανίσεις, ενώ το βάθρο συμπλήρωσε ο Φερνάντο Βαρέλα , ο οποίος ανέβασε κι αυτός κατακόρυφα την απόδοσή του κι έγινε ο ηγέτης της ασπρόμαυρης αμυντικής τριάδας.