Επιστροφή στις νίκες για την Κ19

Για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19, ο ΠΑΟΚ κέρδισε εύκολα στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Νέας Μεσημβρίας, με 3-0 τον Ιωνικό...

Το αυτονόητο έκανε η Κ19, η οποία κέρδισε με άνεση 3-0 τον Ιωνικό στο ματς της 25ης αγωνιστικής που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στην Μεσημβρία. Η ομάδα των Μαλεζά και Χατζηαθανασίου παραμένει στην δεύτερη θέση, έναν βαθμό πίσω από τον Ολυμπιακό.

Είχε τον πλήρη έλεγχο εξ αρχής ο ΠΑΟΚ και στο 25′ άνοιξε το σκορ με τον Χατσίδη. Απώλεσε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει και δεύτερο γκολ πριν την ανάπαυλα.

Επανήλθε, ωστόσο, στο δεύτερο 45λεπτο με τον Σμυρλή να κάνει το 2-0 με κεφαλιά στο 52′, από την σέντρα του Αθανασίου. Ουσιαστικά εκεί «τελείωσε» και το παιχνίδι, δεδομένου ότι ο Ιωνικός δεν απείλησε σχεδόν σε καμία περίπτωση. Η πίεση και η υπεροχή του ΠΑΟΚ έφερε και τρίτο γκολ, αυτογκόλ αυτή τη φορά, στο 70′.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Αδάμ (75′ Κούπενος), Σινανάι (68′ Δεληγιάννης), Καστίδης, Πασαχίδης, Σνάουτσνερ, Σμυρλής (75'Πολιτάκης), Ρούμιαντσεβ (75′ Γκούμας), Χατσίδης (57′ Γκιτέρσος), Καλόγηρος, Αθανασίου.

.....................................

91ο λεπτό: Πλασέ του Γκούμα, άουτ

89ο λεπτό: Σουτ του Καλόγηρου, άουτ

79ο λεπτό: Διαμαρτυρίες για πέναλτι στον Γκούμα, ο ρέφερι δεν έδωσε τίποτε

77ο λεπτό: Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Βγήκαν οι Αδάμ, Ρούμιαντσεβ, Σμυρλής και μπήκαν οι Γκούμας, Πολιτάκης,

71ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛ και 3-0 ο ΠΑΟΚ με  ... αυτογκόλ των φιλοξενούμενων.

69ο λεπτό: Δεληγιάννης στη θέση του Σινανάι

63ο λεπτό: Αλλαγή για τον Ιωνικό

60ό λεπτό: Σουτ του Σινανάι, άουτ

58ο λεπτό: Γκιτέρσος στη θέση του Χατσίδη

55ο λεπτό: Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό

52ο λεπτό: ΓΚΟΛ και 2-0 ο ΠΑΟΚ με κεφαλιά του Σμυρλή, μετά από σέντρα του Αθανασίου

50ό λεπτό: Σουτ του Σμυρλή, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ

41ο λεπτό: Σουτ του Σινανάι, άουτ και αυτό

40ό λεπτό: Παρά το σε βάρος του σκορ,ο Ιωνικός παίζει στο 1/3 του γηπέδου!

37ο λεπτό: Νέα εκτέλεση φάουλ του Σμυρλή με τον τερατοφύλακα να απογειώνεται στο παραθυράκι της εστίας του και να αποκρούει!

35ο λεπτό: Ούτε το σουτ του Καλόγηρου βρήκε εστία

33ο λεπτό: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σμυρλή, εκατοστά άουτ η μπάλα

31ο λεπτό: Ίδια τύχη είχε και το σουτ του Καστίδη

30ό λεπτό: Σουτ του Αδάμ άουτ

26ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-0 ο ΠΑΟΚ με τον Χατσίδη

19ο λεπτό: Ο Σμυρλής εκτέλεσε φάουλ, ο τερματοφύλακας απέκρουσε σε κόρνερ

17ο λεπτό: Συνδυασμός Καλόγηρου με Χατσίδη, το σουτ που επιχειρήθηκε πέρασε άουτ

9ο λεπτό: Σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Ιωνικού, το σουτ του Σνάουτσνερ

8ο λεπτό: Μαζική άμυνα οι φιλοξενούμενοι στο ξεκίνημα του ματς

2ο λεπτό: Σουτ του Αδάμ άουτ

14:02 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ιωνικό στη σέντρα

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Καστίδης, Πασαχίδης, Σνάουτσνερ, Σινανάι (69' Δεληγιάννης), Καλόγηρος, Αθανασίου, Σμυρλής (77' Κούπενος), Χατσίδης (58' Γκιτέρσος), Ρούμιαντσεβ (77' Γκούμας), Αδάμ (77' Πολιτάκης)