"Χάθηκε" η μπάλα στην επανάληψη!

Μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα είναι πλέον ο ΠΑΟΚ, που κέρδισε 4-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο ματς της 9ης αγωνιστικήςπου διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής στη Σουρωτή.

Ο Δικέφαλος βρέθηκε να κυνηγά το σκορ από το 30′, όταν στη μοναδική φάση του ο ΠΑΣ κατάφερε να σκοράρει, ωστόσο συνέχισε καταιγιστικά στο β' ημίχρονο με τέσσερα γκολ, ευκαιρίες κι ωραίο ποδόσφαιρο.

Το 1-1 έκανε στο 53′ ο Σμυρλής έπειτα από την ασίστ του Γκούμα και στο 72′ ο Γκούμας εκτέλεσε το κόρνερ με τον Φίλων να πιάνει την κεφαλιά και να βάζει τον ΠΑΟΚ μπροστά.

Μετά από δύο ασίστ, ο Γκούμας χρίστηκε και σκόρερ, στο 84′, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Γκιτέρσου και τέλος με το δεύτερο προσωπικό γκολ του (κι αυτό με το κεφάλι, από το κόρνερ του Τσίκου αυτή τη φορά) ο Φίλων διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα το 4-1 για τον ΠΑΟΚ.

Η ομάδα των Μαλεζά και Χατζηαθανασίου έχει πια 24 βαθμούς σε εννιά ματς και ακολουθεί ο Ολυμπιακός με 21 βαθμούς σε ισάριθμα παιχνίδια.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Μοναστηρλής, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης (80′ Σινανάι), Φίλων, Πασαχίδης, Σνάουτσνερ, Σμυρλής, Ρούμιαντσεβ (46′ Τσίκος), Τζίμας (85′ Αδάμ), Καλόγηρος (46′ Γκούμας), Κουλούρης (λ.τ. 28′ Γκιτέρσος).

...................................

91ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 4-1 με τον Φίλων (κεφαλιά)

85ο λεπτό: Αδάμ στη θέση του Τζίμα

84ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 3-1 ο ΠΑΟΚ με τον Γκούμα μετά από ασίστ του Γκιτέρσου

73ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-1 ο ΠΑΟΚ με τον Ταξιάρχη Φίλων μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Γκούμας!

72ο λεπτό: Σινανάι στη θέση του Δεληγιάννη

70ό λεπτό: Άρχισε πάλι να βρέχει κάτι που δεν βοηθάει τον φρενήρη ρυθμό που είχε ο ΠΑΟΚ

66ο λεπτό: Ο Τσίκος εκτέλεσε φάουλ, κόρνερ η μπάλα

62ο λεπτό: Ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ απέκρουσε δύσκολα την κεφαλιά του Πασαχίδη μετά από κόρνερ του Γκούμα

Πολύ καλός ο ΠΑΟΚ στην επανάληψη, βοήθησαν οι αλλαγές του Μαλεζά

59ο λεπτό: Ο Τζίμας μετά από μπαλιά του Γκούμα, σούταρε από καλή θεση άουτ

54ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Σμυρλής μετά από ασίστ του Γκούμα και 1-1. Εκπληκτικό σε δημιουργία και εκτέλεση το γκολ!

Πιέζει ο ΠΑΟΚ στην επανάληψη, αναζητώντας την ισοφάριση

51ο λεπτό: Σέντρα του Γκούμα, δεν πρόλαβε την μπάλα ο Γκιτέρσος

47ο λεπτό: Κεφαλιά του Γκιτέρσου μετά από εκτέλεση κόρνερ, ελάχιστα εκατοστά άουτ η μπάλα.

46ο λεπτό: Τσίκος στη θέση του Καλόγηρου και Γκούμας αντί του Ρουμιάντσεφ

Ξεκίνησε η επανάληψη, με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Δυνατή βροχόπτωση στα τελευταία λεπτά!

45ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, σε καλή θέση, το εκτέλεσε ο Σμυρλής αλλά απέκρουσε πολύ δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

7-1 οι τελικές ως τώρα στο ματς, με τον ΠΑΣ να έχει σκοράρει στη μοναδική που δημιούργησε!

40ό λεπτό: Ανεκμεταλλευτο και το 4ο κόρνερ του ΠΑΟΚ

36ο λεπτό: Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, στη θέση του Κουλούρη μπήκε ο Γκιτέρσος

30ό λεπτό: 0-1 ο ΠΑΣ, σε μια από τις ελάχιστες επισκέψεις στην περιοχή μας

27ο λεπτό: Ο Σμυρλής εκτέλεσε φάουλ από καλή θέση, άουτ η μπάλα

20ό λεπτό: Παραμένει το 0-0 στο ματς, με τον ΠΑΟΚ να γνωρίζει πως με νίκη μένει μόνος πρώτος στην κορυφή (στο +3), μετά την ήττα του γάβρου από τπν βάζελο με 1-0

10ο λεπτό: Έχει την κατοχή της μπάλας ο ΠΑΟΚ και ψάχνει διαδρόμους για την εστία του ΠΑΣ

Το παιχνίδι ξεκίνησε

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μοναστηρλής, Δεληγιάννης (72' Σινανάι), Φίλων, Πασαχίδης, Γεωργιάδης, Σνάουτσνερ, Καλόγηρος (46' Τσίκος), Ρουμιάντσεφ (46' Γκούμας), Τζίμας (85' Αδάμ), Κουλούρης (36' Γκιτέρσος), Σμυρλής