Πρώτη ήττα για την Κ19...

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε η Κ19, η οποία έχασε 2-0 από τον Ολυμπιακό, διατηρώντας ωστόσο την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα με 15 βαθμούς.

Αν εξαιρέσει κανείς το πρώτο τέταρτο του αγώνα, κατά τη διάρκεια του οποίου ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυναμικά, η συνέχεια ανήκε στον ΠΑΟΚ. Με συχνές... επισκέψεις στην περιοχή του αντιπάλου και δύο σημαντικές ευκαιρίες με Γκούμα και Τζίμα, δίχως αποτέλεσμα ωστόσο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 17′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και με άλλο ένα γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Ο αγώνας είχε και μία δυσάρεστη είδηση καθώς ο Μπάμπουρας τραυματίστηκε σοβαρά στο γόνατο κι αντικαταστάθηκε.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Σινανάι, Φίλων, Σνάουτσνερ, Τσίκος (70′ Καλόγηρος), Γκούμας (70′ Βασιλειάδης), Γκιτέρσος, Αδάμ, Μπάμπουρας (λ.τ.: 30′ Τζίμας).

..............................................

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, 4 λεπτά θα είναι ο έξτρα χρόνος

90ό λεπτό: 2-0 ο Ολυμπιακός στην κόντρα

88ο λεπτό: Ο ΠΑΟΚ εκτέλεσε ως τώρα 10 κόρνερ, όλα ανεκμετάλλευτα, ενώ ο ρέφερι έδειξε συνολικά 7 κίτρινες, τις 3 σε παίκτες μας

Φτάσαμε στο 85', παραμένει το 1-0

75ο λεπτό: Διαμαρτυρίες των παικτών μας για πέναλτι (χέρι), ο διαιτητής Σπήλιος (Κορινθίας), λέει παίζετε...

Μαγική εικόνα το σκορ του αγώνα!

Ο Τζίμας σε δύο περιπτώσεις στο 70' και στο 71' δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα!

60ό λεπτό: Ψάχνει την ισοφάριση ο ΠΑΟΚ, έχει ανέβει μέτρα στο γήπεδο

55o λεπτό: Και πάλι ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού απεσόβησε την ισοφάριση, αυτή τη φορά σταμάτησε το σουτ του Γκούμα

Ξεκίνησε η επανάληψη

41ο λεπτό: Σουτ του Τζίμα, άουτ

36ο λεπτό: Τζίμας στη θέση του Μπάμπουρα, αναγκαστική η αλλαγή

31ο λεπτό: Διπλή καλή ευκαιρια για τον ΠΑΟΚ με κεφαλιά του Φίλων και στη συνέχεια κοντινό σουτ του Γκιτέρσου, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να σταματάει τις προσπάθειες

Στα μισά του ημιχρόνου η αναμέτρηση, σε παιχνίδι με μοιρασμένη την κατοχή ως τώρα

18ο λεπτό: 1-0 ο Ολυμπιακός με ... πέναλτι (χέρι ο Σνάουτσνερ, αυστηρό)

12:00 Το παιχνίδι ξεκίνησε ...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Φίλων, Σινανάι, Δεληγιάννης, Σνάουτσνερ, Τσίκος (80' Βασιλειάδης), Γκούμας (80' Καλόγηρος), Αδάμ, Μπάμπουρας (36' Τζίμας), Γκιτέρσος