Νέο διπλό για την Κ15

Ένα δίλεπτο – ίσως κατά τι περισσότερο, για να μην είμαστε υπερβολικοί – χρειάστηκε η Κ15 για να περάσει και από την έδρα της ΑΕΚ.

Η ομάδα των Ορφανού και Μπίκα κέρδισε 2-0 την ΑΕΚ, φτάνοντας στην πέμπτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα της Super League.Tο πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο μα το δεύτερο ανήκε στον ΠΑΟΚ και φαινόταν ότι το γκολ ήταν θέμα χρόνου.

Στο 65′ βρήκε τον τρόπο να σκοράρει ο Δικέφαλος με τον Βασίλι να βγαίνει ωραία από αριστερά και να πασάρει στο ύψος του πέναλτι για τον Ντούνγκα, το διαγώνιο σουτ του οποίου κατέληξε στα δίχτυα.Δύο λεπτά μετά, στο 67′, ο Καρακώστας έκανε το 2-0 με κεφαλιά, εκμεταλλευόμενος την σέντρα από αριστερά του Βυρσωκινού.Επόμενο παιχνίδι για την Κ15 αυτό με τον Αστέρα Τρίπολης στη Σουρωτή.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:Μπελερής, Κοσίδης, Πάνος, Σελλάς (40′ Τσιότας), Βυρσωκινός, Ελευθεριάδης, Δριγκάκης (40′ Καρακώστας), Τσιφούτης, Τσίτσιλας (72′ Ταχμετζίδης), Ντούνγκα (72′ Μπάγιος), Ρωμανίδης (58′ Βασίλι).