Λευκή ισοπαλία με κακή εμφάνιση (Κ19)

Για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19 της Super League, o ΠΑΟΚ έμεινε στο 0-0 με την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα ...

Yπενθυμίζουμε ότι το πρωτάθλημα της Κ19 ξεκίνησε για τον ΠΑΟΚ με το ματς στην Τρίπολη (2η αγωνιστική), το οποίο και κέρδισε 1-0. Επόμενη δοκιμασία για την ομάδα του Στέλιου Μαλεζά είναι το παιχνίδι στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό την Κυριακή 19.09.

ΠΑΟΚ – ΠΑΣ, λοιπόν 0-0 σε έναν αγώνα ισορροπημένο και δύσκολο, όπως αποδείχτηκε για τον Δικέφαλο, καθώς παρά τις ευκαιρίες και παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με δέκα παίκτες στο β' ημίχρονο, δεν κατάφερε να βρει λύσεις.

H σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μοναστηρλής, Κιτσάκης (85' Μπάμπουρας), Τασιούρας (75' Κωττάς), Ζίλος, Σινανάι, Τσίκος, Σπυράκος (55' Βαρέλα), Ρούμιαντσεβ (55' Γκούμας), Κούτσιας, Δαρέλας, Σμυρλής (85' Σπυριδόπουλος).

...................................

85ο λεπτό: Βγήκαν Σμυρλής, Κιτσάκης και μπήκαν Σπυριδόπουλος, Μπάμπουρας

80ό λεπτό: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Κούτσια να σουτάρει και η μπάλα να αποκρούεται σε κόρνερ!

77ο λεπτό: Κωττάς στη θέση του Σινανάι

75ο λεπτό: Πιέζει ο ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά

67ο λεπτό: Κόκκινη για τον ΠΑΣ για σκληρό φάουλ στον Ζϊλο

64ο λεπτό: Κίτρινη στον Γκούμα

61ο λεπτό: Φάουλ για τους φιλοξενούμενους σε καλή θέση, άουτ η μπάλα

60ό λεπτό: Μπήκαν Γκούμας, Βαρέλα στη θέση του Ρούμιαντσεβ, Σπυράκου

57ο λεπτό: Τετ α τετ ο Κούτσιας μετά από συνδυασμό με συμπαίκτη του, απέκρουσε ο τερματοφύλακας

50ό λεπτό: Ευκαιρία για τον ΠΑΣ μετά από λάθος παίκτη μας, που έδωσε τη δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να γίνουν απειλητικοί!

17:37 Ξεκίνησε η επανάληψη

Ημίχρονο, με το σκορ στο 0-0 και τον ΠΑΟΚ να μην απειλεί, έχοντας για την ώρα ανούσια κατοχή...

43ο λεπτό: Κίτρινη σε παίκτη του ΠΑΣ

31ο λεπτό: Κίτρινη στον Σμυρλή

24ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση, πέρασε ανεκμετάλλευτο

15ο λεπτό: Έχει την κατοχή τη μπάλας ο ΠΑΟΚ, αλλά ο ΠΑΣ δείχνει επικίνδυνος στην κόντρα!

12ο λεπτό: Παράλληλη σέντρα του Δαρέλα, δε βρήκε την μπάλα κάποιος παίκτης μας

11o λεπτό: Συνδυασμός Τσίκου, Σμυρλή, χαμένο τετ α τετ από τον τελευταίο!

16:32 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μοναστηρλής, Κιτσάκης (85' Μπάμπουρας), Τασιούρας, Ζίλος, Σινανάι (77' Κωττάς), Τσίκος, Ρούμιαντσεβ (60' Γκούμας), Δαρέλας, Σπυράκος (60' Βαρέλα), Κούτσιας, Σμυρλής (85' Σπυριδόπουλος)