Καλπάζει για τον τίτλο η Κ19

Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών των ομάδων Κ19 της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε τον Αστέρα Τρίπολης με 4-0...

Η ομάδα του Στέλιου Μαλεζά και του Απόστολου Παπαβασιλείου ήταν εξαιρετικά σοβαρή για 90 λεπτά κόντρα στους Αρκάδες. Κράτησε τη μπάλα, είχε υπομονή στο παιχνίδι της, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και φυσικά είχε και την απαραίτητη ουσία στο παιχνίδι της.Πρωταγωνιστής ο Γιώργος Κούτσιας .

Ο νεαρός άσος του Δικεφάλου βρέθηκε σε μεγάλη μέρα και όντας μέσα και στα τέσσερα γκολ του Δικεφάλου.Στο 13′ με μία ατομική ενέργεια απέφυγε τέσσερις αντιπάλους και εκτέλεσε για το 1-0. Στο 24′ πήρε την ασίστ από τον Κουτεντάκη και πλάσαρε ψύχραιμα τον αντίπαλο τερματοφύλακα για να διαμορφώσει το 2-0 που ήταν και το σκορ στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη ο Δικέφαλος βρήκε γκολ στο 52′ και ουσιαστικά καθάρισε τη νίκη. Μετά από κόρνερ του Αβεντισιάν, ο Κούτσιας έκανε ψαλιδάκι, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον Γιαξή, ο οποίος από κοντά έκανε το 3-0.Στο 87′ ο Κούτσιας έφτασε στο χατ τρικ καθώς μετά από ωραία πάσα του Σπυράκου πέρασε τη μπάλα κάτω από τα πόδια του αντίπαλου τερματοφύλακα με δυνατό σουτ και διαμόρφωσε το τελικό 4-0.Ο ΠΑΟΚ πλέον θέλει μία νίκη στις δύο επόμενες αγωνιστικές κόντρα σε Άρη (εκτός) και Παναθηναϊκό (εντός) για να πανηγυρίσει την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:Μπαλωμένος, Τασιούρας, Αβεντισιάν (73′ Κιτσάκης), Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Γιαξής (73′ Σπυράκος), Τσοπούρογλου, Κουτεντάκης (58′ Καραμπέρης), Γκορντεζιάνι (58′ Σμυρλής), Γρόσδης (50′ Τσίκος), Κούτσιας

.................................

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

87ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 4-0 με τον Κούτσια

77ο λεπτό: Ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό ο ΠΑΟΚ που ψάχνει και για ένα ακόμη γκολ

62ο λεπτό: Το μονότερμα συνεχίζεται στη Σουρωτή. 11-2 τα κόρνερ ως τώρα στο ματς. Συνεχίζεται η πίεση του ΠΑΟΚ

53ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 3-0 για τον ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Γιαξή με κοντινό σουτ

12:35 Ξεκίνησε η επανάληψη με τον Αστέρα στη σέντρα ...

Ημίχρονο χωρίς καθυστερήσεις, με τον ΠΑΟΚ να είναι μπροστά στο σκορ με 2-0. 6-2 οι τελικές στο ματς

33ο λεπτό: Έχει ισορροπήσει το παιχνίδι ο Αστέρας στα τελευταία λεπτά, εγκαταλείποντας την αμυντική τακτική

24ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-0 για τον ΠΑΟΚ. Σκόρερ ο Κούτσιας μετά από μπαλιά του Κουτεντάκη

23ο λεπτό: Στα μισά του ημιχρόνου η κατοχή είναι 70-30 υπέρ του ΠΑΟΚ

14ο λεπτό: Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν για πρώτη φορά στο ματς, με το σουτ που επιχειρήθηκε να περνάει άουτ

13ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια του Κούτσια και ιδανικό τελείωμα

10ο λεπτό: Το ταμπούρι των φιλοξενούμενων συνεχίζεται με τον ΠΑΟΚ να ψάχνει διαδρόμους προς την εστία της πελοποννησιακής ομάδας

6ο λεπτό: Ανεκμετάλλευτο και το 3ο κόρνερ των παικτών του Στέλιου Μαλεζά

5ο λεπτό: Πιέζει ο ΠΑΟΚ από το ξεκίνημα της αναμέτρησης

11:34 Το παιχνίδι ξεκίνησε

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Τασιούρας, Αβεντισιάν, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Γιαξής, Γρόσδης, Κουτεντάκης, Κούτσιας, Γκορτεζιάνι, Τσοπούρογλου