Αγχωτική νίκη για την Κ19 ...

Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19 της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε  δύσκολα στο Αθλητικό Κέντρο Λόλας, τον ΟΦΗ με 1-0...

Η ομάδα των Πάμπλο Γκαρσία και Μίροσλαβ Σνάουτσνερ βρήκε απέναντί της μία εξαιρετική ομάδα, που έκανε καλό pressing σε όλο το γήπεδο και είχε ορθολογική ανάπτυξη.Ο ΠΑΟΚ από το ξεκίνημα πήρα την κατοχή της μπάλας και είχε τον έλεγχο του ρυθμού του αγώνα, αλλά δεν κατάφερε να βγάλει πολλές φάσεις. Στο 33′ ο Βρακάς σούταρε έξω από την περιοχή, ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ απέκρουσε και ο επερχόμενος Κωνσταντέλιας άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι. Το 1-0 ήταν και το σκορ στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, είχαν δυνάμεις, έκλεισαν τον ΠΑΟΚ στα καρέ του και άρχισαν να δημιουργούν κινδύνους. Οι σημαντικότερες φάσεις ήταν ένα γυριστό που επιχείρησε ο Κωνσταντέλιας στο 60′ από πλευράς Δικεφάλου, μετά από σέντρα του Γκορτεζιάνι, ενώ ο ΟΦΗ είχε χαμένο τετ α τετ στις καθυστερήσεις με τον Μπαλωμένο να λειτουργεί άψογα και να κρατάει όρθια την ομάδα του.

Η σύνθεση του Δικεφάλου:Μπαλωμένος, Παναγιώτου, Μανωλιούδης, Τάχατος (72′ Κουλιεράκης), Αβεντισιάν, Γιαξής, Κουτεντάκης, Βρακάς (60′ Κουλούρης), Τσοπούρογλου, Κωνσταντέλιας (68′ Σμυρλής), Γκορτεζιάνι

......................................

Τέλος, μετά από 4 λεπτά καθυστερήσεων

4η κίτρινη κάρτα σε παίκτη μας, δύο έχουν δει οι φιλοξενούμενοι

Συμπληρώθηκε το 90λεπτο, παίζουμε τις καθυστερήσεις

87ο λεπτό: Παραμένει το 1-0

78ο λεπτό: Όσο παραμένει το ρευστό 1-0, το παιχνίδι θέλει πολύ μεγάλη προσοχή!

72ο λεπτό: Κουλιεράκης στη θέση του Τάχατου

68ο λεπτό: Σμυρλής στη θέση του Κωνσταντέλια

Σε σημερινά παιχνίδια  ...

ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός 0-2 (τελικό)

Παναιτωλικός - Αστέρας Τρίπολης 2-2 (τελικό)

Και σε χτεσινά ματς ...

Παναθηναϊκός - Άρης 2-2

Ατρόμητος - ΑΕΚ 0-0

Απόλλων Σμύρνης - ΑΕΛ 1-3

67ο λεπτό: Δεν έχει αλλάξει η εικόνα του ματς, βρισκόμαστε στα μισά της επανάληψης, με τον ΟΦΗ να έχει την κατοχή της μπάλας αλλά να είναι φλύαρος...

60ό λεπτό: Κουλούρης στη θέση του Βρακά

55ο λεπτό: Δραστήριοι οι φιλοξενούμενοι στις αρχές του 2ου ημιχρόνου

Ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 1-0 και να έχει άλλες 2-3 φάσεις για να βρει δίχτυα

33ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-0!  Ο Κωνσταντέλιας παίρνει το ριμπάουντ μετά από σου του Βρακά και σκοράρει

30ό λεπτό: Μέτριο ποιοτικά το παιχνίδι στο πρώτο μισάωρό του, λίγες οι καλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με τον ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά να έχει βελτιώσει την εικόνα του

20ό λεπτό: Δεν έχει καταφέρει να γίνει απειλητικός ως τώρα ο ΠΑΟΚ, απέναντι σε έναν αντίπαλο που δεν παίζει κλειστά

5ο λεπτό: Με κατοχή μπάλας και 2 κερδισμένα κόρνερ μπήκαν στο ματς οι φιλοξενούμενοι!

11:05 To παιχνίδι ξεκίνησε ...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Παναγιώτου, Μανωλιούδης, Τάχατος (72' Κουλιεράκης), Αβεντισιάν, Γιαξής, Κουτεντάκης, Βρακάς (60' Κουλούρης), Τσοπούρογλου, Κωνσταντέλιας (68' Σμυρλής), Γκορτεζιάνι