Διπλό με ανατροπή για την Κ19!

Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19 της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την αντίστοιχη του Βόλου ΝΠΣ σε παιχνίδι που έγινε στο ΕΑΚ Βόλου ...

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα των Πάμπλο Γκαρσία και Μίροσλαβ Σνάουτσνερ καθώς στο 13′ ο Βόλος μετά από ένα κόρνερ κατάφερε να προηγηθεί.

Ο ΠΑΟΚ ήταν όμως σοβαρός και στο 22′ ισοφάρισε με τον Γκορτεζιάνι, ο οποίος πήρε την ασίστ από τον Καλουτσικίδη, κοντρόλαρε και εκτέλεσε.

Στο 39′ ο ίδιος παίκτης βγήκε τετ α τετ μετά από πάσα του Κωνσταντέλια και δεν αστόχησε για την ανατροπή.

Το 1-2 έμεινε μέχρι το φινάλε, με τον Δικέφαλο να χάνει σωρεία ευκαιριών και να αγχώνεται στα τελευταία λεπτά, αλλά να κρατάει το προβάδισμα.

Η σύνθεση του Δικεφάλου: Μπαλωμένος, Καλουτσικίδης (80′ Κουλιεράκης), Παναγιώτου, Μανωλιούδης, Αβεντισιάν, Γιαξής, Γρόσδης, Κωνσταντέλιας (80′ Κουτεντάκης), Τσοπούυρογλου, Γκορτεζιάνι, Πανίδης (60′ Κουλούρης).

......................................

Τέλος μετά από τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων

91ο λεπτό: Επέμβαση του Μπαλωμένου σε προσπάθεια των γηπεδούχων

Πέντε κίτρινες κάρτες έχουν δει ως τώρα οι παίκτες μας!!!

Συμπληρώθηκε το 90λεπτο παίζονται οι καθυστερήσεις

80ό λεπτό: Ανοικτό παιχνίδι στο τελευταίο δεκάλεπτο με την μπάλα πάνω κάτω

60ό λεπτό: 42% - 58% η κατοχή με τις τελικές να είναι 6-11

Ξεκίνησε η επανάληψη με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Ημίχρονο, μετά από 2 λεπτά καθυστερήσεων

39ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-2, ο ΠΑΟΚ φτάνει στην ανατροπή όταν ο Κωνσταντέλιας έβγαλε τετ α τετ τον Γκορτεζιάνι κι αυτός δεν αστόχησε!

35ο λεπτό: Παραμένει το 1-1 στο ΕΑΚ Βόλου, με τον ΠΑΟΚ να έχει την κατοχή της μπάλας και να προσπαθεί για την ανατροπή

22o λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-1 για τον ΠΑΟΚ με τον Γκορτεζιάνι μετά από ασίστ του Καλουτσικίδη

13ο λεπτό: Ανοίγουν το σκορ οι γηπεδούχοι, με τελείωμα μέσα από την περιοχή μετά από εκτέλεση κόρνερ

16:00 Το παιχνίδι ξεκίνησε

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Καλουτσικίδης, Παναγιώτου, Μανωλιούδης, Αβεντισιάν, Γιαξής, Γρόσδης, Κωνσταντέλιας, Τσοπούρογλου, Γκορτεζιάνι, Πανίδης