Καταιγιστική η Κ19 στην επανάληψη!

Για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19 της Super League, o ΠΑΟΚ διέλυσε στις εγκαταστάσεις του Λόλα στην Σουρωτή, την αντίστοιχη της ΑΕΛ, επικρατώντας με 5-0 ...

Εξαιρετικό ξεκίνημα για την Κ19 του Δικεφάλου, που επιβλήθηκε με το εντυπωσιακό 5-0 της ΑΕΛ στη Σουρωτή στην πρεμιέρα της Super League 2020-21.

Η ομάδα των Πάμπλο Γκαρσία και Μίροσλαβ Σνάουτσνερ μπορεί να άλλαξε πολλά πρόσωπα κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού, αλλά δείχνει ότι είναι έτοιμη να συνεχίσει την ξέφρενη πορεία της και τη φετινή σεζόν και να υπερασπιστεί τον τίτλο της.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν ελαφρώς αγχωμένοι και δεν κατάφεραν να απειλήσουν με αξιώσεις την αντίπαλη εστία.

Η επανάληψη όμως ήταν ένα διαφορετικό έργο. Η είσοδος του Κωνσταντέλια στην ανάπαυλα έδωσε πνοή στην επιθετική γραμμή της ομάδας. Ο νεαρός παίκτης άνοιξε το σκορ στο 50′ για να έρθει ο Αβεντισιάν στο 65′ και να κάνει το 2-0 με εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Στο 75′ ο Γκορντεζιάνι πήρε την ασίστ από τον Κωνσταντέλια, ενώ δύο λεπτά μετά οι ρόλοι αντιστράφηκαν. Το τελικό 5-0 έκανε ο Γκορτεζιάνι στο 86′ μετά από φάση διαρκείας.

Η σύνθεση του Δικεφάλου: Μπαλωμένος, Παναγιώτου (68' Κουλιεράκης), Μανωλιούδης, Τάχατος, Αβεντισιάν, Γιαξής, Γρόσδης, Τσοπούρογλου (61' Σπυράκος), Πανίδης, Κουλούρης (46' Κωσνταντέλιας), Γκορτεζιάνι (86' Κουτεντάκης)

............................

87ο λεπτό: Βροχή τα γκολ στην επανάληψη και 5-0 ο Γκορτεζιάνι

77ο λεπτό: 4-0 ο Κωνσταντέλιας με το γήπεδο να γέρνει προς την πλευρά της ΑΕΛ

74ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 3-0 ο ΠΑΟΚ με τον Γκορτεζιάνι

65o λεπτό: Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ και 2-0 ο Αβεντισιάν

60ό λεπτό: Οι φιλοξενούμενοι έχουν δει ως τώρα τέσσερις φορές την κίτρινη κάρτα, δείγμα του σκληρού τρόπου παιχνιδιού τους

51ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια! Οι παίκτες του Γκαρσία κατάφεραν να σπάσουν το ταμπούρι των φιλοξενούμενων

Ξεκίνησε η επανάληψη ...

Με τις ομάδες ισόπαλες 0-0 ολοκληρώθηκε το πρώτο 45λεπτο ...

O ΠΑΟΚ έχει την κατοχή της μπάλας (70-30) και τις ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, αλλά για την ώρα δεν αξιοιποιήθηκαν!  Το μυαλό τους στην κόντρα έχουν οι φιλοξενούμενοι και σε 1-2 φάσεις ήταν επικίνδυνοι

17:30 Το παιχνίδι ξεκίνησε στη Σουρωτή