Τρίποντο παρά τις ελλείψεις για την Κ15

Για την 19η αγωνιστική του Βορείου ομίλου του πρωταθλήματος των ομάδων Κ15 της Super League, ο ελλιπής ΠΑΟΚ κέρδισε πολύ δύσκολα την Ξάνθη με 1-0 ...

Απομένουν δύο αγωνιστικές μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος, με τον ΠΑΟΚ να έχει φυσικά, εξασφαλίσει προ πολλού την πρώτη θέση στον όμιλο του και την συμμετοχή στο Final Four.

Το γκολ της νίκης για τον ΠΑΟΚ πέτυχε ο Κουτσιούδης στο 38′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Ιγνατίου.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Κούπενος, Σκούρτης, Παπαευαγγέλου, Καλιόγλου, Γιαγτζίδης (60′ Παπαγεωργίου), Μαύρης (60′ Καραιωάννου), Πεκρίδης (65′ Πανικίδης), Λέκκα (65′ Ζούμπι), Κουτσιούδης, Ιγνατίου (70′ Μυλωνάς).

.......................................

Διαδοχικά κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, πέρασαν ανεκμετάλλευτα

2ο λεπτό καθυστρήσεων: 3ο δοκάρι για την Ξάνθη!

78o λεπτό: Νέα μεγάλη ευκαιρία η Ξάνθη την ώρα που η Κ17 ανοίγει το σκορ στο διπλανό γήπεδο

71ο λεπτό: Χαμένο τετ α τετ η Ξάνθη στην κόντρα

70ό λεπτό: Καλή προσπάθεια του ΠΑΟΚ με το σουτ του Πανικίδη να καταλήγει άουτ!

14:03 Ξεκίνησε η επανάληψη

40ό λεπτό:ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-0 ο Κουτσιούδης με πέναλτι που κέρδισε ο Ιγνατίου

27ο λεπτό: Καλή ευκαιρία για ΠΑΟΚ μέσα από την περιοχή δεν έγινε το σουτ από τον Λέκα