2-2 στα Γιάννινα η Κ17

Μοιράστηκε από ένα καλό ημίχρονο με τον ΠΑΣ, εξ ου και αρκέστηκε σε ισοπαλία (2-2) η Κ17,

στο ματς που έγινε στα Ιωάννινα το μεσημέρι του Σαββάτου. Αυτή είναι η τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία για την Κ17 του ΠΑΟΚ, που μετρά πλέον εννιά βαθμούς στο πρωτάθλημα της Super League.

Τα Γιάννινα πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο στο α' ημίχρονο, εξ ου και προηγήθηκαν στο 25', ενώ έκαναν δύο τα γκολ τους στο 35' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.Ο ΠΑΟΚ επανήλθε στο 40' με τον Παναγιώτου να σκοράρει με το κεφάλι μετά από το κόρνερ του Αβεντισιάν.

Ο ίδιος παίκτης έκανε την ισοφάριση, στο 55', με πανομοιότυπο τρόπο, αυτή τη φορά από το κόρνερ του Κωνσταντέλια. Ο Δικέφαλος πίεσε πολύ στη συνέχεια, έχασε ευκαιρίες, μα δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της νίκης.

H σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Τσοπούρογλου (65΄Κιτσάκης), Αβεντισιάν, Ντάικο (65' Κουλιεράκης), Παναγιώτου, Καραμπέρης, Αλτιντζής (35΄Πιπιλιάρης), Γρόσδης, Τζόλης, Κωνσταντέλιας, Τσέλιος (52' Κουτεντάκης).