Μπήκαν με το δεξί...

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ κέρδισε με 1-0  στη Στρούμνιτσα, την πρωταθλήτρια Σκοπίων, Νάσε Τακσί, για τον 7ο προκριματικό όμιλο του Champions League. Tο γκολ η Παντελειάδου στο 47'.

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος από τον αντίπαλο και είχε την ευκαιρία να σημείωσει και άλλα τέρματα αν οι παίκτριές του ήταν πιο προσεχτικές στα τελειώματα των φάσεων. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα η 20λεπτη διακοπή λίγο πριν το τέλος λόγω των αντεθνικών συνθημάτων που φώναξαν οι ... γείτονες

Σύμφωνα με την ενημέρωση που υπάρχει, όλα ξεκίνησαν από τους ντόπιους φιλάθλους που έβαλαν στα μεγάφωνα  τραγούδια για τη Μακεδονία με σκοπό να προκαλέσουν, βλέποντας ότι χάνουν το ματς! Οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ σήκωσαν ένα πανώ που έγραφε ότι η Μακεδονία είναι ελληνική. Δημιουργήθηκε ένταση και η UEFA αποφάσισε να συνεχιστεί και να τελειώσει ο αγώνας χωρίς φιλάθλους. Το γήπεδο εκκενώθηκε και παίχτηκαν τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης...

To παρόν στο γήπεδο έδωσαν και φίλοι του Δικεφάλου που ενίσχυσαν τις προσπάθειες των παικτριών μας.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ: Χαραλαμπίδου, Αρβανιτάκη (67' Μάρκου), Δημητρίου, Αδαμάκη, Βλασιάδου, Χατζηγιαννίδου, Ντιμιτρίεβιτς, Παντελειάδου, Γκατζογιάννη (87' Μουρατίδου), Μουρατίδου, Βαρδαλή

Νάσε Τακσί: Βιτάνοβα, Στογιανόσκα (66' Σαμπάνι), Κριβάνιεβα, Γκεοργκιέβα, Μπραϊμι, Στανκόβσκα, Σπιρόβσκα, Αρσόβσκα, Νατσέβα, Ντούκοβα, Κούζεβα

.......................................................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη του ματς

Το παιχνίδι ξεκίνησε...

Συμπληρώθηκε το πρώτο 10λεπτο του παιχνιδιού με τον ΠΑΟΚ να έχει πιο καλή εκόνα από την αντίπαλο ομάδα

15ο λεπτό: Η Χαραλαμπίδου πραγματοποιεί πολύ καλή απόκρουση σε σουτ της Κριβάνιεβα και κρατάει το μηδέν

29ο λεπτό: Καλή φάση για τον ΠΑΟΚ με την Παντελειάδου, επέμβαση της Βιτάνοβα

Έχει ανεβάσει ρυθμό στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ και προσπαθεί να ανοίξει το σκορ. Βγήκαν κάποιες καλές φάσεις αλλά χωρίς να μετουσιωθούν σε γκολ

Ολοκληρώθηκε το πρώτο 45λεπτο με τις δύο ομάδες να πηγαόνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες 0-0. Στο άλλο ματς του ομίλου μας ΜΤΚ-Σκόντο 3-0

2o ημίχρονο

47ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ. Η Παντελειάδου με εκτέλεση φάουλ ανοίγει το σκορ

60ό λεπτό: Η Βιτάνοβα σταματάει την Παντελειάδου την τελευταία στιγμή

67ο λεπτό:  Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τη Μάρκου στη θέση της Αρβανιτάκη

80ό λεπτό: Η Ντιμιτρίεβιτς από καλή θέση αστοχεί