Πρεμιέρα με χορταστικό διπλό για Κ17

Εκκίνηση με τρεις βαθμούς, σε ματς που επετεύχθησαν πέντε γκολ -όλα στο πρώτο 45λεπτο- και σημαντικό διπλό στο Αγρίνιο για την Κ17.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε με νίκη λοιπόν, στην α φάση του νέου πρωταθλήματος της Super League, έχοντας πάντα στην άκρη του μυαλού του ότι σ' αυτή τη σύντομη σειρά αγώνων, δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια απωλειών...Το σκορ για τον Δικέφαλο άνοιξε ο Χατσίδης στο 34′, άμεσα (36′) ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι, όπως άμεσα βέβαια απάντησε και πάλι ο Χατσίδης που με δυνατό σουτ, έπειτα από την ασίστ του Καλαϊτσίδη, έβαλε μπροστά τον ΠΑΟΚ στο 38′.Ενδιαφέρον το παιχνίδι με εναλλαγές και γρήγορες αντιδράσεις εκατέρωθεν. Ο Παναιτωλικός ισοφάρισε εκ νέου στο 44′ και ακριβώς στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Καραϊωάννου εκτέλεσε το φάουλ και ο Τόλιος με κεφαλιά έκανε το 2-3.Το σκορ αυτό παρέμεινε μέχρι το τέλος, ο ΠΑΟΚ πήρε το τρίποντο και ετοιμάζεται ήδη για το επόμενο ματς, με τον Άρη στη Σουρωτή.Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:Μπελερής, Κούπενος, Κεσίδης (87′ Τσιότας), Τσίτσκας, Καλιόγλου, Παπαγεωργίου, Τσομπάνης (62′ Βυρσωκινός), Καλαϊτζίδης (68′ Ζούμπι), Χατσίδης, Καραϊωάννου, Τόλιος (68′ Βρύζας).