Ήττα στο φινάλε για ΠΑΟΚ Β [εικόνες]

Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Bettson Super League 2 ο ΠΑΟΚ Β, ο οποίος έχασε 2-1 από τον Απόλλωνα στη Λάρισα σ' ένα παιχνίδι που θα θυμόμαστε για την «ένταση» που προκλήθηκε πριν τη λήξη. Η συγκομιδή του Δικέφαλου στο πρωτάθλημα είναι 44 βαθμοί σε 31 παιχνίδια.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε μάλλον νωθρά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να δεχτεί γκολ μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Σταματή να πλασάρει έπειτα από την σέντρα του Μπαλογιάννη. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν με περισσότερη αυτοπεποίθηση, τη στιγμή που ο Δικέφαλος αναζητούσε τους διαδρόμους προς την αντίπαλη περιοχή, δίχως επιτυχία. Μάλιστα, δέχτηκε και δεύτερο γκολ στο 39,' με τον Καραμόκο να ορίζει το 2-0 ως σκορ του α' ημιχρόνου.Πιο συγκροτημένος ο Δικέφαλος στο β' ημίχρονο, έφτασε στο γκολ στο 52' όταν ο Ουεντραόγκο έβγαλε την πάσα και ο Τζίμας με ωραίο σουτ στη δεξιά γωνία έκανε το 2-1. Απείλησε ο ΠΑΟΚ, είχε στιγμές να φτάσει στην ισοφάριση, ωστόσο οι γηπεδούχοι οδήγησαν το ματς σε ...σκληρότητα, μαρκαρίσματα πέραν του αποδεκτού και χτυπήματα εκτός φάσης, εξ ου και προκλήθηκε ιδιαίτερη ένταση.Τελικά το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με επτά λεπτά καθυστερήσεων, κάρτες εκατέρωθεν και τη νίκη προφανώς για τον Απόλλωνα.Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:Απόλλων Λάρισας: Αστράς, Καλούσης, Σκούπρα, Τιμπουέ, Βίγια (80' Πετράκης), Μπαλογιάννης (92' Ζιάκας), Χατζής, Καραμοκό (87' Ποτοσόγλου), Σταματής, Λίταινας, ΛουκάςΠΑΟΚ Β: Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Μανωλιούδης (77' Κουλούρης), Παναγιώτου, Τσαούσης, Καλουτσικίδης (46' Φασίδης), Ουεντραόγκο (77' Μελετίδης), Γρόσδης (46' Σαλαμούρας), Τζίμας, Τσοπούρογλου και Πανίδης (84'Γκορντεζιάνι).