Με Χαρτς στα play off του Conference League ο ΠΑΟΚ - «Χρυσό» γκολ στις καθυστερήσεις οι Σκωτσέζοι

Από sdna.gr: H Χαρτς με «χρυσό» γκολ του Ντέβλιν στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων «λύγισε» την Ρόζενμποργκ (3-1) και θα βρεθεί στον δρόμο του ΠΑΟΚ στα play off των προκριματικών του Conferecne League.
Πηγή: sdna.gr

Οι Σκωτσέζοι βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο μετά το πρώτο ματς στη Νορβηγία, αφού η Ρόζενμποργκ είχε πάρει προβάδισμα πρόκρισης μετά τη νίκη της με 2-1, ωστόσο στη ρεβάνς η Χαρτς ανέτρεψε τα δεδομένα.

Οι Νορβηγοί έβαλαν βάσεις πρόκρισης μόλις στο 6ο λεπτό με τον Θόρβαλντσον να ανοίγει το σκορ, μετά από ασίστ του πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ, Αντρέας Νίλσεν Περέιρα, όμως η Χαρτς ξεκίνησε την μεγάλη αντεπίθεσή της.

Η χαρά των παικτών της Ρόζενμποργκ κράτησε για λίγο αφού στο 13' ο Σάνκλαντ ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, με τον Ντέβλιν στο 50' να δίνει το προβάδισμα στη Χαρτς.

Οι Σκωτσέζοι βλέποντας το ματς να πηγαίνει στην παράταση, πίεσαν ασφυκτικά την Ρόζενμποργκ και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντέβλιν πέτυχε το «χρυσό» γκολ που στέλνει την Χαρτς στον δρόμο του ΠΑΟΚ.