Εθνική Νέων: Νίκη επί της ΑΕΚ Β με… πολύ ΠΑΟΚ!

Από paok24.com : Τη νίκη με 2-0 εις βάρος της ΑΕΚ Β, σε φιλικό αγώνα που έλαβε χώρα στο Σεραφείδειο προπονητικό κέντρο, πανηγύρισε η Εθνική Νέων.
Πηγή: paok24.com

Τα γκολ για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα που προετοιμάζεται για τη συμμετοχή του στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στη Μάλτα, πέτυχε με πέναλτι στο 29ο λεπτό ο Ζήσης Τσίκος και ο Κωνσταντίνος Γκούμας στο 49΄ με σουτ, αμφότεροι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ, ενώ συνολικά αγωνίστηκαν οι οχτώ από τους δέκα ποδοσφαιριστές του Δικεφάλου που βρίσκονται στη διάθεση του Τάσου Θέου και δεν αγωνίστηκαν οι Δημήτρης Μοναστηρλής και Γιάννης Γκιτέρσος!

Η σύνθεση της Εθνικής:

1ο ημίχρονο: Μπότης, Γεωργιάδης, Κουτσίδης, Προδρομίτης, Δεληγιάννης, Τσίκος, Νικολάου, Αποστολάκης, Χαραλαμπόγλου, Γκιτέρσος, Γκολφίνος.

2ο ημίχρονο: Βρακάς, Τασιούρας, Προδρομίτης (67′ Κωττάς), Κεραμίτσης (67′ Καλογερόπουλος), Σταυρόπουλος, Καπέρδας, Παπαδόπουλος (67′ Τζίμας), Γκούμας, Χατζηϊωάννου (67′ Συμεωνίδης), Σπυράκος, Βολάκης (67′ Κυριόπουλος).