Η 13η αγωνιστική αποδείχτηκε ... γρουσούζικη (1985)

Από aspromavresistories.blogspot.com: Σαν σήμερα στις 6/1/1985, ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε εκτός έδρας τον ΟΦΗ, σε παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της περιόδου 1984-1985 ...
Πηγή: aspromavresistories.blogspot.com

Ο μετέπειτα Πρωταθλητής ΠΑΟΚ, με τον Αυστριακό τεχνικό Βάλτερ Σκότσικ στον πάγκο του, μπροστά σε περισσότερους από 9.000 θεατές (8.502 τα εισιτήρια), γνώρισε την ήττα με 3-1 και αυτή ήταν η πρώτη ήττα του Δικεφάλου σε εκείνο το πρωτάθλημα!

Η ομάδα του Ηρακλείου ήταν πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε να προηγείται στο σκορ στο 24ο λεπτό, όταν ο κορυφαίος παίκτης των γηπεδούχων (Χριστοφής), μπήκε από τα δεξιά σέντραρε στον Κωνσταντινίδη, αυτός έστρωσε την μπάλα στον Τσιριμώκο, που από κοντά δε δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0 με πλασέ.