Χατ-τρικ και νικητήριο γκολ ο Ενρίκε στην Τουρκία (vid)

Από paok24.com:Ο Πέδρο Ενρίκε κάνει πολύ καλή σεζόν φέτος με τη φανέλα της Σίβασπορ στην Τουρκία και σήμερα, ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της ομάδας του, στη νίκη με 2-3 στην έδρα της Ντεμιρσπόρ.

Αρχικά, έκανε το 0-1 στο 28' και στο 54', έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στη Σίβασπορ. Οι γηπεδούχοι ωστόσο, ισοφάρισαν ως το το 68' σε 2-2 και όλα έδειχναν ότι τελικά οι δύο ομάδες θα μείνουν στην ισοπαλία.

Ο πρώην ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ όμως, είχε διαφορετική άποψη και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, σκόραρε για τρίτη φορά, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του, με 2-3.

Ο Ενρίκε έχει σημειώσει ως τώρα, 28 συμμετοχές με τη Σίβασπορ, με 8 γκολ και 3 ασίστ, παίζοντας πότε στα αριστερά και πότε στα δεξιά της επίθεσης, με την ομάδα του να είναι στην 11η θέση της κατάταξης της τουρκικής Super Lig.