Ο… τελικός του Ουεντραόγκο!

Από paok24.com:Πολύ μεγάλη ημέρα η σημερινή για τον Ισμαϊλα Ουεντραόγκο αλλά και ολόκληρη την Μπουρκίνα Φάσο!

Στις 21:00, ο 22χρονος χαφ του ΠΑΟΚ Β και οι συμπαίκτες του, αντιμετωπίζουν την Τυνησία στον δεύτερο χρονικά προημιτελικό του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής, με την αναμέτρηση να διεξάγεται στο γήπεδο "Rue du Monseigneur Yves Plumey" της πόλης Γκαρούα του Καμερούν.

Υπενθυμίζεται πως η Μπουρκίνα Φάσο απέκλεισε στον προηγούμενο γύρο τη Γκαμπόν στα πέναλτι, με τον Ουεντραόγκο να ευστοχεί στο τελευταίο της ομάδας του, με τον Αφρικανό χαφ να έχει έως τώρα αγωνιστεί 21 λεπτά στη νίκη επί του Πράσινου Ακρωτηρίου με 1-0, 27 λεπτά στην ισοπαλία με την Αιθιοπία (1-1) και 6 λεπτά στο ματς με την Γκαμπόν (8-7 πεν.), ανεβάζοντας σημαντικά τις... μετοχές του!