Έδειξε τα... δόντια της η Κοπεγχάγη - Γκολ ο Ζέκα

Aπό sdna.gr: Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον 6ο όμιλο του Conference League, Κοπεγχάγη, έδειξε τα δόντια της, αφού πέρασε με άνεση από την έδρα της Βέιλε επικρατώντας με 4-0. Σημείωσε γκολ ο Κάρλος Ζέκα.
Πηγή: sdna.gr

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Conference League, χρειάστηκε 18 λεπτά για να ανοίξει το σκορ με τον Λεράγκε να δίνει το προβάδισμα, ενώ στο 24ο λεπτό ο Μπίελ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ δεν έκοψε... ταχύτητα στην επανάληψη και στο 54ο λεπτό ο Κάρλος Ζέκα «έγραψε» το 3-0 για την Κοπεγχάγη, με τον Στάγκε στο 78ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 4-0.

Η Κοπεγχάγη με αυτή τη νίκη παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 17 βαθμούς, όντας αήττητη μέχρι τώρα με πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες.

Κοπεγχάγη: Γκραμπάρα, Κρίστανσεν (70′ Μπένγκστον), Μποΐλενσεν, Κοτσολάβα, Ντικς (81′ Χόιλουντ), Στάγκε, Ζέκα (70′ Μπάλντουρσον), Λεράγκερ, Μπόβινγκ (81′ Σινγκ), Βινκ, Μπίελ (81′ Άνκερσεν).