Γκολ ο Μυστακίδης, ήττα ο Βόλος! (video)

Από paok24.com: Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε σήμερα το απόγευμα ο ΝΠΣ Βόλος στη Λαμία, με την ομώνυμη τοπική ομάδα να επικρατεί τελικά με 2-1 παρά το ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από γκολ του Γιάννη Μυστακίδη.

Ο Κατερινιώτης μεσοεπιθετικός, που θα αγωνίζεται φέτος στον Βόλο ως δανεικός από τον ΠΑΟΚ, πέτυχε το 0-1 στο 37΄ με προσπάθεια από το ύψος του πέναλτι, ο Δημούτσος με "ψαλιδάκι" ισοφάρισε σε 1-1 στο 57΄ και ο Σάλιακας "έγραψε" το 74΄ το τελικό 2-1 για την ομάδα του Μάκη Χάβου.

Εκτός από τον Μυστακίδη, φανέλα βασικού για λογαριασμό του Βόλου πήραν ακόμα οι Μπαλογιάννης και Λύρατζης, ενώ ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Διαμαντής και Τσαούσης.

Αξίζει να σημειωθεί πως λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, ο Μυστακίδης εκνευρίστηκε δικαιολογημένα λόγω ενός πολύ σκληρού τάκλιν του Δημούτσου και λίγο έλειψε να πιαστεί στα χέρια με τον αντίπαλό του, ωστόσο η επέμβαση των ψυχραιμότερων ήταν καταλυτική.