Νίκη στη Μίκρα επί της ΑΕΣΧ Πυλαίας

Για την 9η αγωνιστική της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 30-23 στο «Σπίτι του Χάντμπολ», ως τυπικά φιλοξενούμενος, τον ΑΕΣΧ Πυλαίας...

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Handball Premier ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας του ΑΕΣΧ Πυλαίας με 23-30, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Ο Δικέφαλος ξεκίνησε δυναμικά στην αναμέτρηση, δημιουργώντας μία μικρή διαφορά δύο τερμάτων στο πρώτο δεκάλεπτο, 4-6. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν, 7-7, ωστόσο με σταθερά καλή εμφάνιση, οι «ασπρόμαυροι» πήραν και πάλι το προβάδισμα, 8-11. Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον ΠΑΟΚ προηγούμενο στο σκορ με 13-15.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ κρατούσε την διαφορά υπέρ του στο πρώτο δεκάλεπτο, 18-19. Ένα «ασπρόμαυρο ξέσπασμα» ήταν αρκετό για τον Δικέφαλο, ώστε να πάρει σημαντική διαφορά, 18-22, την οποία αύξησε στη συνέχεια, 19-25. Σ' εκείνο το σημείο οι παίκτες του Στέλιου Σεϊρεκίδη «έχτισαν» την κυριαρχία τους, για να οδηγηθούν στην τέταρτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα με 23-30.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Στέλιου Σεϊρεκιδη, την Κυριακή 3 Δεκεμβρίου και ώρα 16:00, εντός έδρας, απέναντι στον Διομήδη Άργους, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Πεντάλεπτα: 1-3, 4-6, 7-7, 8-11, 11-12, 13-15, (ημχ), 16-17, 18-19, 18-22, 19-25, 20-26, 23-30