Νέα βαριά ήττα για τον Δικέφαλο!

Στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Basket League, o ΠΑΟΚ γνώρισε βαριά ήττα στο "Παλατάκι" από τον βάζελο με 67-90...

Με απόντες και πάλι τους Σχορτσανίτη και Βασιλειάδη, ο ΠΑΟΚ με εξαίρεση τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης (12-9) στο πεντάλεπτο, δεν μπόρεσε να κοντράρει τον βάζελο και γνώρισε μια βαριά ήττα, η έκταση της οποίας περορίστηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική, η αθηναϊκή ομάδα με πολύ μεγάλη ευστοχία έξω από τα 6:75 προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 19-30 για να αυξήσει τη διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο σε 32-61. Τα πάντα είχαν κριθεί από πολύ νωρίς και έτσι η ομάδα μας γνώρισε την 12η ήττα της στο πρωτάθλημα, από έναν αντίπαλο που τον κοίταξε στα μάτια στο σπίτι του, σήμερα όμως έχασε με κάτω τα χέρια...

Τα δεκάλεπτα: 19-30, 32-61, 46-78, 67-90.

ΠΑΟΚ: Τέπιτς 7, Μαργαρίτης 11, Ντούβνιακ 5, Μάρκοβιτς 12, Χάτσερ 16, Λιάπης 4, Κακαρούδης 2, Τσόχλας, Δέδας 2, Κώττας 8, Καμαράς.

βάζελος: Ραντούλιτσα 9, Φελντέιν 5, Γκιστ 10, Καλάθης 7, Ουίλιαμς 18, Χέινς 9, Μποχωρίδης 7, Γιάνκοβιτς 5, Διαμαντίδης 6, Παπαγιάννης 8, Λούντζης 2, Κούζμιτς 4.

..............................................

Στις κερκίδες δίνουν το παρόν περίπου 2.000 οπαδοί του ΠΑΟΚ. Χωρίς Σχορτσανίτη - Βασιλειάδη και σήμερα ο ΠΑΟΚ, λογικά θα τους έχει στο επόμενο ματς.

Hatcher, Duvnjak, Tepic, Μαργαρίτης, Marcovic ξεκινάνε για τον ΠΑΟΚ, Καλάθης, Feldeine, Williams, Raduljica, Gist για τον βάζελο οι αρχικές πεντάδες

13-13 Raduljica

Ο Μαργαρίτης κάτω από το καλάθι χωρίς πίεση αστοχεί σε δίποντο...

13-16 Williams

15-16 με 2/2 βολές του Μαργαρίτη

15-18 με 2/2 βολές του Williams

0/2 βολές του Κώττα...

Ο ΠΑΟΚ χωρίς Σχορτσανίτη - Βασιλειάδη και σήμερα!

Λάθος ο Hatcher...

2:35 για το δεκάλεπτο

5 ομαδικά φάουλ για τον ΠΑΟΚ, όπως και για τον βάζελο εδώ και ώρα...

2ο δεκάλεπτο

Τσόχλας, Hatcher, Λιάπης, Δέδας και Κώττας ξεκίνησαν για τον ΠΑΟΚ στο δεύτερο δεκάλεπτο

21-30 Κώττας

21-32 με 2/2 βολές του Williams

21-35 Διαμαντίδης

3ο φάουλ ο Κώττας, 4 ομαδικά ο ΠΑΟΚ...

21-38 Διαμαντίδης

Αστοχος ο Τέπιτς από τη γωνία

21-41 17-23 Haynes, 8/11 τρίποντα ο βάζελος!!!

Time out o ΠΑΟΚ... Η εικόνα του ΠΑΟΚ είναι συνέχεια της εμφάνισης στη Ρόδο! Δηλαδή ... τραγική! Δικαιολογίες υπάρχουν πολλές αλλά το αποτέλεσμα εκθέτει πολύ κόσμο!

23-41 Τεπιτς, time out o Τζόρτζεβιτς που μαλλον πουλάει τρέλα!

23-43 Καλάθης, νωρίτερα άστοχος ο Δέδας σε τρίποντο

Βήματα ο Williams

Aστοχος ο Tepic  σε τρίποντο

23-45 με 2/2 βολές του Raduljica

Κανένα φάουλ ο βάζελος σε αυτήν την περίοδο!!!

31-61 με 2/2 βολές του Williams

Με το σκορ στο 31-61 ο Παπαγιάννης κάνει αντιαθλητικό στον Marcovic, η ηλιθιότητα είναι ακατανίκητη

32-61 με 1/2 βολές του Marcovic

Τέλος 2ης περιόδου, με τον ΠΑΟΚ να έχει 2/9 τρίποντα, 8/17 δίποντα, 10/14 βολές, μόλις 7 ριμπάουντ (23 ο βάζελος), 8  ασίστ, 6 λάθη και 3 κλεψίματα!

3ο δεκάλεπτο

Hatcher, Duvnjak, Tepic, Μαργαρίτης και Markovic ξεκινούν στο δεύτερο ημίχρονο...

34-61 Ντούβνιακ μετά από κλέψιμο

36-61 Hatcher

Αστοχος ο ίδιος σε δίποντο

38-61 Hatcher στον αιφνιδιασμό

38-64 Haynes

38-66 Gist

38-68 Kαλάθης και τεχνική ποινή στον Duvnjak... Aστεία απόφαση!!!

Λάθος ο Τσόχλας, το ίδιο και ο Marcovic στη συνέχεια

42-76 Παπαγιάννης, τραγική εικόνα ο ΠΑΟΚ και στο 2ο ημίχρονο!!! Εικόνα ντροπής... Ο κατήφορος συνεχίζεται και να δούμε πού θα σταματήσει

44-76 με 2/2 βολές του Μαργαρίτη

44-78 Μποχωρίδης, τι άλλο θα δούμε!!!

46-78 με 2/2 βολές του Hatcher, 11 οι πόντοι του