Απίστευτο! Παναιτωλικός-Πανιώνιος 1-5!

Απο thessports.gr : Από πεντάρα σε πεντάρα πηγαίνει ο Παναιτωλικός, ο οποίος μετά τη συντριβή του στην Καλλονή, έχασε και στο Αγρίνιο με 5-1 από τον Πανιώνιο.
Πηγή: thessports.gr

Το παιχνίδι ουσιαστικά τελείωσε στα πρώτα 15 λεπτά, όταν οι φιλοξενούμενοι, σημείωσαν σημείωσαν τρία γκολ! Ο Βιγιάλμπα άνοιξε το σκορ στο 7′, ο Μπουμάλ στο 10′ έκανε το 2-0, ενώ στο 15′ ο Μπακασέτας πέτυχε 3-0.

Στο 23′ ο Βιγιάλμπα έβγαλε σέντρα και ο Κάπελ έκανε χέρι στην περιοχή, με τον Μπουμάλ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, με εκτέλεση α λα Πανένκα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 4-1 στο 66′ με πέναλτι του Βιγιαφάνες, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Ανσαριφάρντ στο 83′, με πλασέ σε κενή εστία.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Νταλακούρας): Κυριακίδης, Ντιέγκο
Μπεχαράνο (46′ Βασιλείου), Κούσας, Παπάζογλου, Ρουμπουλάκου (22′ Ρουσκουέδα), Ντάνι Μπεχαράνο, Μάκος, Βιγιαφάνες, Κάπελ, Ουαρντά, Μαρκόβσκι (76′ Μάρκος Πάουλο).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Βλάχος,
Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Οικονόμου (76′ Τασουλής), Κόρμπος, Σιώπης, Βιγιάλμπα (76′ Ανσαριφάρντ), Μπακασέτας (85′ Χαλκιαδάκης), Καραμάνος, Μπουμάλ.