Έτσι ήρθε η νίκη της Μπριζ (vid)

Βάζει «φωτιά» στο πρωτάθλημα με την τριάρα επί της Άντβερπ
Πηγή: paok24.com
Photo Credits: @paok24.com

Λίγες ημέρες μετά το πρώτο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ και πριν ταξιδέψει για τη Θεσσαλονίκη και την ρεβάνς της Τούμπας, η Κλαμπ Μπριζ επικράτησε με 3-0 της Άντβερπ για τα playoffs του βελγικού πρωταθλήματος.

Με το τρίποντο, η αντίπαλος του ΠΑΟΚ έβαλε «φωτιά» στο πρωτάθλημα καθώς ανέβηκε στην 3η θέση και μείωσε τη διαφορά από Άντερλεχτ και Ουνιόν στους 2 βαθμούς.

Η Κλαμπ Μπριζ «ξεκλείδωσε» την άμυνα της Άντβερπ λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με τον Ονιεντίκα μέσα από στατική φάση να κάνει το 1-0.

Στο 60΄της αναμέτρησης, με την Αντβέρπ να έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, οι γηπεδούχοι «χτύπησαν» ξανά με τον Σκόρας μετά από ασίστ του Μέγιερ για το 2-0.

Ο επίλογος για το 3-0 γράφτηκε από τον Ζίγκερνάγκελ στην εκπνοή του αγώνα, μετρώντας λίγα λεπτά παρουσίας στο γήπεδο