Δεκάλεπτη διακοπή και ήττα στην Τουρκία για Καλλονή

Αλλιώς περίμενε ο Γιάννης Μαντζουράκης το τελευταίο «τεστ» της Καλλονής πριν από την αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.
Πηγή: sentragoal.gr

Οι «νησιώτες» στο φιλικό ματς με την Μπαλίκεσιρσπορ στην Τουρκία γνώρισαν την ήττα με 2-1 αλλά αυτό είναι το τελευταίο που μετράει μιας και οι συνθήκες ήταν ακατάλληλες για ποδόσφαιρο εξαιτίας της καταρρακτώδους βροχής. Μάλιστα, γι' αυτό το λόγο, το παιχνίδι διακόπηκε για περίπου ένα δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Καλλονή προηγήθηκε μόλις στο 5' με κεφαλιά του Άντζετο στο 5', ωστόσο δέχθηκε δύο γρήγορα γκολ στο φινάλε του πρώτου (35') και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (58').

ΚΑΛΛΟΝΗ (4-2-3-1): Άλεξιτς, Βαλιός, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Χωριανόπουλος, Μπαρέρα, Γιορέντε, Στεφάνοβιτς (46' Κεϊτά), Λεοζίνιο, Μανούσος, Κύπρου.