Ο Ποσειδώνας λύγισε τον ΓΑΣ Κιλκίς

Ντέρμπι μέχρι το 45' ήταν η αναμέτρηση του Ποσειδώνα Λουτρακίου με τον ΓΑΣ Κιλκίς.
Πηγή: handball.org.gr

Οι φιλοξενούμενοι παρά το πρόβλημα της γαστρεντερίτιδας που χτύπησε όλη την ομάδα, ήταν ανταγωνιστικοί σχεδόν σε όλο το ματς και μάλιστα προηγήθηκαν στο ημίχρονο 9-11 και στο 40' με 12-14! Ο Ποσειδώνας ανέβασε την απόδοση του και πήρε τους δύο πολύτιμους βαθμούς με 25-19 στο τελευταίο δεκάλεπτο με καλή αμυντική λειτουργία. Ο Ποσειδώνας κρατάει την τύχη στα χέρια του, αφού με νίκη επί του ΠΑΟΚ την τελευταία αγωνιστική μπαίνει στην τετράδα.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-3, 5-4, 6-6, 8-8, 9-11 (ημχ.), 10-11, 12-14, 16-15, 19-15, 22-18, 25-19

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Νίκος Γραμματικός): Βλαχογεώργος, Σκρόμπιτς 1, Βαμβακάς 5, Πέρρος 7, Δημητρόπουλος, Παλαιολόγος, Άντρεγιτς, Μανιουδάκης, Τρουπής 5, Κολιούλης, Μπάρμπας, Μελετάκος 4, Βασιλειάδης, Παπαδόπουλος, Ρουμελιώτης 3

ΓΑΣΚ (Γιάννης Λαζαρίδης): Παρασκευαϊδης, Κυπραίος 4, Δούγιας 6, Χαλκίδης, Δεληγιάννης 2, Δημάκης 5, Τοκατζόγλου 1, Παπαδόπουλος, Σισμανίδης, Σαλαβασίδης, Γρηγοριάδης 1, Κοβλακάς. Διαιτητές: Τσακανίκας- Κολλάρος, Κόκκινη: 55:48 Δεληγιάννης (επικίνδυνο παιχνίδι- δεν κρατήθηκε δελτίο), δίλεπτα: 3-2, πέναλτι: 3/4-3/3.