Συντριβή με… τεσσάρα για Γκινγκμάμπ

Με μία τραγική εμφάνιση, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, η Γκινγκάμπ ηττήθηκε με 4-0 σε εκτός έδρας αγώνα απέναντι στη Λοριάν για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γαλλίας.

Η Γκινγκάμπ είναι χαρακτηριστικό ότι δέχθηκε και τα τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 59΄ ο Ζανό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, που κράτησαν το 1-0 μέχρι το 80ό λεπτό για να πετύχουν τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Στο 81΄ ο Λαβίν έκανε το 2-0, ο Αγιό το 3-0 στο 83΄και στο 90ό λεπτό ο Λαβίν με το δεύτερό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Η Γκινγκάμπ μετά και από το σημερινό παιχνίδι, μετρά τρεις ήττες σε 4 αγωνιστικές και είναι πλέον στην 14η θέση της βαθμολογίας.

Η σύνθεση της αντιπάλου του ΠΑΟΚ... Σαμασά, Μπακά, Σοβρόν, Λεμέτρ, Ντιαλό, Μαρβρό (83΄ Σβαρτς), Κερμπρά, Γιαταμπαρέ, Μποβί (69΄ Μαντανέ) και Γκιρές (64΄ Ντουνιαμά).