Φιλική επτάρα για ΠΑΟΚ!

Από inpaok.com:H γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ, υποδέχθηκε το πρωί του Σαββάτου στις εγκαταστάσεις της Νέας Μεσήμβριας την ομάδα Κ16 των Κουφαλίων, την οποία και κέρδισαν με 7-0, με σκορ ημιχρόνου 3-0, στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας για το φετινό πρωτάθλημα.
Πηγή: inpaok.com

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, οι παίκτριες του Σπύρου Φιλίππου ήταν καταιγιστικές από την αρχή του αγώνα και πήγαν στο ημίχρονο προηγούμενες στο σκορ με 3-0.

Στην επανάληψη, οι αμαζόνες του ΠΑΟΚ δεν άφησαν το πόδι απ'το γκάζι και ισοπέδωσαν την αντίπαλο ομάδα με το τελικό σκορ να φτάνει το 7-0.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ (Φιλίππου): Ναση(30' Χατζηχαριστού 60' Παπακωνσταντίνου), Smiljkovic, Νεφρού (60' Σάιχ), Πατερνά, Χατζηγιαννίδου, Γκάτσου, Δημητρίου, Κακαμπούκη, Πούλιου (46' Σαρρή), Μήτκου, Ζώτου.

Σκόρερ: Μήτκου(3), Πούλιου(2), Κακαμπούκη, Ζώτου