“Όργια” Ζάιρο και χατ τρικ στο ημίχρονο!

Απο paok24.com : Με “άγριες” διαθέσεις έχει ξεκινήσει το σημερινό παιχνίδι ο Ζάιρο, έχοντας σκοράρει χατ τρικ στο ημίχρονο.

Ο Βραζιλιάνος άσος, που αγωνίζεται με τη μορφή δανεισμού στην ομάδα της Μολδαβίας, πήρε φανέλα βασικού στο σημερινό εντός έδρας παιχνίδι της Σέριφ Τιρασπόλ με την Ντάτσια Κισινάου και ξεκίνησε, όντας ιδιαίτερα ορεξάτος.

Με την συμπλήρωση του α΄ημιχρόνου, ο Ζάιρο έχει σημειώσει ήδη χατ τρικ, “πυροβολώντας” με το... καλημέρα. Μόλις στο 2ο λεπτό έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ενώ στο 5΄ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 9΄σε 2-1, αλλά ο Ζάιρο έδωσε εκ νέου απόσταση ασφαλείας στην ομάδα του στο 26΄για το 3-1.

Μέχρι στιγμής, ο 25χρονος μεσοεπιθετικός έχει καταγράψει συνολικά πέντε ασίστ και τέσσερα γκολ, έχοντας ξεκινήσει με “καυτό” τρόπο την νέα ποδοσφαιρική σεζόν.