Η Τούμπα «έλιωσε» τους Σουηδούς (pics)

Από inpaok.com: Για ακόμη ένα ευρωπαϊκό ραντεβού η Τούμπα... φόρεσε τα καλά της και ώθησε τους παίκτες του ΠΑΟΚ στην νίκη με 3-1 που του δίνει μεγάλο προβάδισμα για την πρόκριση στους ομίλους του Europa League, ενόψει της ρεβάνς στην έδρα της Έστερσουντ.
Πηγή: inpaok.com

Οι 20 χιλιάδες και πλέον φίλοι του Δικεφάλου που επέλεξαν να παρακολουθήσουν από κοντά την προσπάθεια των παικτών του Ράζβαν Λουτσέσκου, δεν σταμάτησαν λεπτό να συμπαραστέκονται με την φωνή τους στην αγαπημένη τους ομάδας και δικαιώθηκαν απόλυτα από το τελικό αποτέλεσμα.

Όπως είναι φυσικό, τα μέλη της αποστολής της σουηδικής ομάδας εντυπωσιάστηκαν από την ατμόσφαιρα που συνάντησαν στην ιστορική έδρα του Δικεφάλου, κάτι πρωτόγνωρο για αυτούς, ενώ παραδέχτηκαν πως έπαιξε σημαντικό ρόλο στην κατάρρευσή τους στο δεύτερο ημίχρονο.

Ομάδα και λαός είναι ενωμένοι και ετοιμάζονται για μία μεγάλη χρονιά, παρά το γεγονός πως για επτά αγώνες στις ελληνικές διοργανώσεις η Τούμπα θα είναι άδεια...