«Χτίζεται» ο νέος ΠΑΟΚ (Pics-Videos)

Από arenafm.gr: Ολοκλήρωσε την δεύτερη εβδομάδα προετοιμασίας ο ΠΑΟΚ στο χάντμπολ, όπου σήμερα (27/8) έδωσε και το πρώτο του φιλικό παιχνίδι κόντρα στον Αερωπό Έδεσσας.
Πηγή: arenafm.gr

Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ Νίκος Γεωργιάδης, μοίρασε το χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές, όπου έβγαλε ουκ ολίγα χρήσιμα συμπεράσματα. Στο πρώτο ημίχρονο ο «δικέφαλος» δεν άργησε να επιβάλει τον ρυθμό του και έκλεισε το ημίχρονο με το υπέρ του 17-14. Στο δεύτερο μέρος, χρησιμοποιήθηκε για πρώτη φορά ο νεοαποκτηθείς τερματοφύλακας Νίκος Λοΐζος, ο οποίος θα αποτελέσει και ένα από φετινά «όπλα» της ομάδας. Ο Αερωπός πίεσε στο δεύτερο μέρος, έμεινε κοντά στο σκορ (31-29 στο 27′ και 31-31 στο 29′), ωστόσο τελικά ηττήθηκε με 32-31, καθώς ο ΠΑΟΚ πέτυχε το νικηφόρο τέρμα στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα, με σκόρερ τον Βαγγέλη Αραμπατζή.

Την ίδια ώρα και ενώ ήταν σε εξέλιξη η αναμέτρηση, ο Γιώργος Μαστορογιάννης, συνέχιζε την αποθεραπεία όπου σύμφωνα με τις εκτιμήσεις, μετράει αντίστροφα ώστε να είναι 100% έτοιμος.