Παρέμεινε στην 1η θέση στο χορτάρι!

Για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε στην άδεια λόγω τιμωρίας Τούμπα, τον Πανιώνιο με 3-1...

Στην άδεια λόγω τιμωρίας Τούμπα, ο ΠΑΟΚ κέρδισε εύκολα τον Πανιώνιο, παίζοντας καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα.

Ο Λουτσέσκου με δεδομένες τις απουσίες των Πέλκα – Μαουρίσιο, παράταξε στο αρχικό σχήμα, τον Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, αμυντικά χαφ οι Σάκχοφ, Κάνιας, μεσοεπιθετικά οι Ελ Καντουρί, Κάμπος, Μακ και στην κορυφή της επίθεσης τον Πρίγιοβιτς.

Ο Δικέφαλος έκανε ένα πολύ καλό πρώτο τριαντάλεπτο, διάστημα στο οποίο σκόραρε δύο τέρματα και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να αυξήσει το σκορ, κυρίως με τον Πρίγιοβιτς.

Το σκορ άνοιξε στο 2ο λεπτό με τον Σάκχοφ. Η φάση ξεκίνησε από κόρνερ του Βιεϊρίνια από τα αριστερά, ο Κότνικ έχασε την μπάλα που κατέληξε στον Σάκχοφ και στην άδεια εστία έγραψε το 1-0, την ώρα που έξω από την Τούμπα ακουγόταν πανηγυρισμοί, από τον κόσμο που βρέθηκε στην γιγαντοοθόνη η οποία είχε στηθεί έξω από την Τούμπα.

Στο 14ο λεπτό, ο Πρίγιοβιτς βγήκε τετ α τετ, αλλά το χλιαρό πλασέ του, το μπλόκαρε ο Κότνικ. Δε συνέβη όμως το ίδιο στο επόμενο λεπτό, όταν ο Ελ Καντουρί, με προβολή μετά από μπαλιά του Μακ, σημείωσε το 2-0.

Στο 19ο λεπτό, χάθηκε τεράστια ευκαιρία με τον Πρίγιοβιτς, που μετά από μπαλιά του Μακ, πλάσαρε άουτ, στο 21ο λεπτό νέο χαμένο τετ α τετ ο Πρίγιοβιτς μετά από μπαλιά του Σάκχοφ αυτή τη φορά! Στο 23ο λεπτό το σουτ του Βιεϊρίνια το απέκρουσε ο Κότνικ και στο επόμενο λεπτό το δυνατό σουτ του Σάκχοφ, πέρασε άουτ, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

Κάπου εκεί σταμάτησε η έντονη επιθετική δραστηριότητα του ΠΑΟΚ, με την ομάδα να κατεβάζει ταχύτητα ως το τελευταίο σφύριγμα του ημιχρόνου από τον Τζοβάρα.

Στην επανάληψη η εικόνα του ΠΑΟΚ δε θύμιζε σε τίποτε το εξαιρετικό ξεκίνημα της ομάδας στο ματς, αλλά στο 66ο λεπτό, χάθηκε η μπάλα (11 πάσες) και ο Μακ γύρισε στον Πρίγιοβιτς που με σουτ στην κίνηση σκόραρε το 3-0.

Τα τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 77ο λεπτό, με άπιαστο μακρινό σουτ του Ντουρμισάι. Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Μουλέν ήταν οι κινήσεις του Λουτσέσκου από τον πάγκο σε ένα ματς στο οποίο ο Δικέφαλος πήρε μια δίκαιη νίκη και έφτασε τους 61 βαθμούς στο χορτάρι!

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο (73' Μπίσεσβαρ), Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Σάκχοφ, Κάνιας, Ελ Καντουρί (79' Μουλέν), Κάμπος (85' Λημνιός), Μακ, Πρίγιοβιτς.

Πανιώνιος: Κότνικ, Παπαγεωργίου, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Πινιώτης, Σαββίδης (56' Μακρύλλος), Μασούρας (73' Μπραχίμι), Σπυριντόνοβιτς (68' Οικονομίδης), Ντουρμισάι.

..............................................................

87ο λεπτό: Μεγάλη επέμβαση του Πασχαλάκη σε σουτ του Μπραχίμι

85ο λεπτό: Λημνιός στη θέση του Κάμπος

79ο λεπτό: Μουλέν στη θέση του Ελ Καντουρί

77ο λεπτό: 3-1 άπιαστο σουτ του Ντουρμισάι

73ο λεπτό: Μπίσεσβαρ στη θέση του Κρέσπο!

73ο λεπτό: Μπραχίμι στη θέση του Μασούρα

68ο λεπτό: Οικονομίδης στη θέση του Σπυριντόνοβιτς

66ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ Χάθηκε η μπάλα (11 πάσες) και ο Μακ γύρισε στον Πρίγιοβιτς που με σουτ στην κίνηση σκόραρε το 3-0

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ

29ο λεπτό: Πρώτη αξιόλογη φάση του Πανιωνίου με τον Σπυριντόνοβιτς, να πλασάρει άουτ, μετά από λάθος του Κρέσπο

24ο λεπτό: Δυνατό σουτ του Σάκχοφ, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι, άουτ

23ο λεπτό: Σουτ του Βιεϊρίνια απέκρουσε ο Κότνικ

21ο λεπτό: Νέα χαμένο τετ α τετ ο Πρίγιοβιτς μετά από μπαλιά του Σάκχοφ!

19ο λεπτό: Τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Πρίγιοβιτς, μετά από μπαλιά του Μακ, πλάσαρε άουτ

15ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με τον Ελ Καντουρί, μετά από μπαλιά του Μακ

14ο λεπτό: Τετ α τετ ο Πρίγιοβιτς, χλιαρό το πλασέ, μπλόκαρε ο Κότνικ

11ο λεπτό: Εξαιρετικός συνδυασμός Ελ Καντουρί - Κρέσπο, γύρισμα του τελευταίου, απομάκρυναν οι αμυντικοί

8ο λεπτό: Δύσκολα ο Κότνικ απέκρουσε το φάουλ του Βιεϊρίνια

2ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Σάκχοφ και 1-0. Η φάση ξεκίνησε από κόρνερ του Βιεϊρίνια, ο Κότνικ έχασε την μπάλα που κατέληξε στον Σάκχοφ και στην άδεια εστία άνοιξε το σκορ

1ο λεπτό: Ο Κάμπος με κεφαλιά γύρισε την μπάλα στην καρδιά της άμυνας του Πανιωνίου, αλλά δεν βρέθηκε κάποιος να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

....................................................

Το pregame της αναμέτρησης...

17:55 Έφτασαν στο γήπεδο οι αποστολές των δύο ομάδων όπως και η πορεία των οπαδών που ξεκίνησε από την Καμάρα