ΠΑΟΚ-Τοπ Ος

ΠΑΟΚ- Τοπ Ος 1-0
ΠΑΟΚ-Τοπ Ος

Με πέναλτι του Μπακαγιόκο ο ΠΑΟΚ νίκησε 1-0 που έπαιζε από το 35 με δέκα παίκτες. Στο ματς δοκιμάστηκε εκτός των Φάλκο-Ρίζου και ο Ιταλός αριστερός μπακ Τσούζεπε.

Συνθέση ΠΑΟΚ (α΄ ημίχρονο): Ρίζος, Sznaucner, Μαλεζάς, Marco Antonio, Gussepe (Ιταλός, αριστερό μπακ που δοκιμάζεται), Falco, Ηλιάδης, Vierinha, Bakayoko, Κωνσταντινίδης, Αναστασάκος.

Το παιχνίδι μέχρι το 10ο λεπτό είναι αναγνωριστικό με τον ΠΑΟΚ να πατάει καλύτερα στο γήπεδο.

13ο λεπτό: Κίτρινη στον Παντελή Κων/νίδη για διαμαρτυρία σε υπόδειξη οφ σάιτ

15ο λεπτό : Επικίνδυνη φάση με τον δραστήριο Μπακαγιόκο, που ανακόπηκε την τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

21ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ , με εκτελεστή τον Κων/νίδη απευθείας άουτ

29ο και 30ο λεπτό: Ευκαιρίες για τον ΠΑΟΚ, όταν τα σουτ του Μπακαγιόκο εξουδετερώνονται από τον τερματοφύλακα της ολλανδικής ομαδας.

36ο λεπτό: Ο ΠΑΟΚ μένει με 10 παίκτες λόγω αυστηρότατης αποβολής του Κων/νίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο ίδιο λεπτό κίτρινη και στον Vierinha.

45ο λεπτό: Ευκαρία για τους Ολλανδούς , το σουτ του Παχτάλι πέρασε έξω.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον απίστευτο διαιτητή να έχει χαλάσει με τις αποφάσεις του το φιλικό παιχνίδι. Η ομάδα αμυντικά κινήθηκε άριστα, επιθετικά όμως δεν είχε την φρεσκάδα των προηγούμενων αγώνων. Ίσως να φταίει και η πρωινή κουραστική προπόνηση διάρκειας 90 λεπτών….

Σύνθεση ΠΑΟΚ (β΄ ημίχρονο): Ρίζος, Σνάουτσερ (Κονσεϊσάο), Contreras, Μαλεζάς, Gussepe (Γεωργίου), Αραμπατζής, Μπαλάφας, Ηλιάδης (Ίβιτς), Vierinha (Βερόν), Μπακαγιόκο (Αθανασιάδης).

54o λεπτό: Ο Ηλιάδης κερδίζει πέναλτι και ο Μπακαγιόκο εκτελεί και γράφει το 1- 0. Στην ίδια φάση αποβλήθηκε παίκτης (ο Γιάκομπς) των Ολλανδών , που έμειναν και αυτοί με δέκα (10) .

52ο λεπτό: Σουτ του Αραμπατζή , αποκρούει δύσκολα ο Ολλανδός τερματοφύλακας.

55ο λεπτό: Ο δαιμόνιος Vierinha αναστατώνει την ολλανδική άμυνα αλλά δεν καταφέρνει να σκοράρει….

77ο λεπτό: Ο Αθανασιάδης υποδεικνύεται κακώς σε θέση οφ σάιτ μετά από έξυπνη πάσα του Ίβιτς και ενώ βρισκόταν σε θέση για γκολ.

83ο λέπτό: Σουτ του Αθανασιάδη μετά από κόρνερ του Βερόν μόλις άουτ.

85ο λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με τον Μπαλάφα μετά από σέντρα του Κονσεϊσάο.

86ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα στον Κοντρέρας.