Δεύτερη ήττα για τις γυναίκες από την Sparta!

Στην Generali Arena της Πράγας, στον επαναληπτικό αγώνα της φάσης των "32", η Sparta κέρδισε τον ΠΑΟΚ με 3-0...

To τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει σε καμιά περίπτωση την εικόνα της αναμέτρησης, καθώς ο ΠΑΟΚ σήμερα ήταν ιδιαίτερα αξιόμαχος και αδικείται από το βαρύ 3-0. Οι παίκτριες του Αλέξη Τασούλη, αφού έχασαν μεγάλες ευκαιρίες στο 20' με την Παντελιάδου και στο 23' με την Dimitrijevic,  είδαν τέσσερα λεπτά αργότερα την Sparta να ανοίγει το σκορ με την Staskova και πάλι μετά από στημένη φάση (κόρνερ), ένα σενάριο που το είδαμε και στο ματς της Τούμπας!

Η ομάδα μας είχε την ευκαιρία να απαντήσει πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο, όμως στο 43΄χάθηκε πολύ μεγάλη ευκαιρία με την Dimitrijevic, η οποία από εξαιρετική θέση σούταρε άουτ!

Στην επανάληψη, στο 61ο λεπτό έγινε το 2-0 με την Mocova μετά από μπαλιά της Ringelova και στο 88ο λεπτό το 3-0 από την Staskova, μετά από ... κόρνερ της Ringelova. Ο ΠΑΟΚ αποχαιρέτησε τη διοργάνωση με συνολικό σκορ 8-0, όμως η σημερινή ήττα σίγουρα τον αδικεί, καθώς η ομάδα άξιζε κάτι καλύτερο!

Sparta: Dorsey, Odehnalova, Bertholdova, Raben, Halinen (53' Kolander), Staskova, Vystejnova, Kladrubska, Mocova, Martinkova (41' Ringelova), Nepokojova (86' Bužkova)

ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Παλαμά (74' Στράντζαλη), Κακαμπούκη, Αδαμάκη (57' Μπράμε), Βαρδαλή, Χατζηγιαννίδου, Μάρκου, Dimitrijevic, Παντελιάδου (87' Ε. Γιάννου), Γιάννου Δ., Γκάτσου

...............................................

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

88ο λεπτό: 3-0 η Staskova, μετά από  ... κόρνερ της Ringelova

87o λεπτό: Η Ε. Γιάννου περνάει στο ματς αντί της Παντελιάδου

86ο λεπτό: Η Bužková στη θέση της Nepokojova, κλείνει τις αλλαγές η Sparta.

85ο λεπτό: Η Παντελιάδου εκτέλεσε άουτ το φάουλ που κέρδισε η ίδια νωρίτερα

Δέκα λεπτά απομένουν για το τέλος του παιχνιδιού + τις όποιες καθυστερήσεις κρατήσει η Αγγλίδα ρέφερι Welch

46ο λεπτό: Ευκαιρία με την Μάρκου, μπλόκαρε η Dorsey

45'+3': Κίτρινη κάρτα στην Ringelova

3 λεπτά οι καθυστερήσεις, με την εικόνα του ΠΑΟΚ να μην έχει καμία σχέση με το παιχνίδι της Τούμπας

43o λεπτό: ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία με την Dimitrijevic, που από κοντά σούταρε άουτ!

42o λεπτό: Η Παπακωνστντίνου μπλοκάρει το σουτ της Staskova

41ο λεπτό: Πρώτη αλλαγή για τις γηπεδούχες, με την Ringelová να περνάει στη θέση της Martínkova

40ό λεπτό: Το σουτ της Βαρδαλή από καλή θέση κοντράρει στα σώματα

27o λεπτό: Και όπως συμβαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις, όταν δεν σκοράρεις το δέχεσαι. 1-0 η Sparta με την Staskova και πάλι μετά από στημένη φάση (κόρνερ), ένα σενάριο που το είδαμε και στο ματς της Τούμπας!

23ο λεπτό: Νέα πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας με την Dimitrijevic

Στα μισά του ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ στέκεται εξαιρετικά στο γήπεδο

20ό λεπτό: Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία με την Παντελιάδου για το 0-1!!!

18ο λεπτό: Σουτ της Nepokojová, άουτ

15o λεπτό: Παραμένει το 00- σε ένα παιχνίδι από το οποίο λείπουν οι φάσεις ως τώρα

8ο λεπτό: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με την Αδαμάκη, το σουτ της οποίας σταμάτησε η Dorsey

Το παιχνίδι ξεκίνησε...

Θυμίζουμε ότι στο πρώτο παιχνίδι οι Τσέχες είχαν επικρατήσει στην Τούμπα με 0-5, κάτι που κάνει την υπόθεση πρόκριση πραγματικό βουνό για τον ΠΑΟΚ!

Από Αγγλία θα είναι η διαιτητική τετράδα.  Welch (η διαιτητής), Massey - Byrne (βοηθοί), Robinson (4η)