Στην κορυφή η Κ17

Με 5 τέρματα φιλοδώρισε η Κ17 του ΠΑΟΚ την αντίστοιχη της Δόξας Δράμας στα  πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του 1ου γύρου και βρέθηκε στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Οι νεαροί παίκτες του ΠΑΟΚ, έφτασαν εύκολα στην τελική επικράτηση και προσπέρασαν τον συμπολίτη στη βαθμολογία φτάνοντας πλέον τους 45 βαθμούς.

Τα γκολ της νίκης πέτυχαν οι: Σαββίδης (13'), Παπαδόπουλος (22'και 52'), Πόζογλου (40') και Καραμπάς (57')

Την επόμενη αγωνιστική (5η του 4ου γύρου), ο ΠΑΟΚ θα παίξει και πάλι με τη Δόξα αυτή τη φορά στη Δράμα.

H σύνθεση του ΠΑΟΚ: Ταχματζίδης, Καραμπάς, Βασαΐτης (46' Δημητριάδης), Τσελεπίδης, Κρινίτσας, Καρατζάογλου (55' Στεφανίδης), Τζεβελέκης (55' Καψάλης), Σαββίδης, Πόζογλου (46' Κιόρτσης), Παπαδόπουλος και Κουλούρης (46' Χ"αναγνώστου).

............................................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης...

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

3ο λεπτό: Η Δράμα απειλεί για πρώτη φορά, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, έγινε σουτ μέσα από την περιοχή του Ταχματζίδη, με την μπάλα να περνάει άουτ

10ο λεπτό: Ο ΠΑΟΚ έχει αναλάβει τα ηνία του ματς και πιέζει τους φιλοξενούμενους

13ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Σαββίδη που με σουτ άνοιξε το σκορ

20ό λεπτό: Ο ΠΑΟΚ έχει τον πλήρη έλεγχο του ματς, με τους φιλοξενούμενους να αρκούνται σε παθητικό παιχνίδι

22ο λεπτό: 2-0 για τον Δικέφαλο με τον Παπαδόπουλο που σκόραρε με τακουνάκι!

35o λεπτό: Δεν έχει αλλάξει κάτι στην εικόνα του ματς με τους παίκτες μας να έχουν την κατοχή της μπάλας, με καλή κυκλοφορία, λείπει όμως η τελική πάσα που θα δημιουργήσει την ευκαιρία.

40ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Πόζογλου, που εκμεταλλεύτηκε σύγχυση της άμυνας των Δραμινών και με κεφαλιά έγραψε το 3-0

Τέλος ημιχρόνου

Τρεις αλλαγές για τον ΠΑΟΚ με τους Δημητριάδη, Χ"αναγνώστου και Κιόρτση να περνάνε στις θέσεις των Πόζογλου, Βασαΐτη και Κουλούρη

52ο λεπτό: 4-0 για τον ΠΑΟΚ με σουτ του Παπαδόπουλου μέσα αο την περιοχή

55ο λεπτό: Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Στεφανίδης και Καψάλης στις θέσεις των Καρατζάογλου και Τζεβελέκη

57ο λεπτό: Αλλαγή τερματοφύλακα για τη Δόξα, στη θέση του μπήκε παίκτης από τον πάγκο που αγωνίζεται όμως μέσα! Μια περίεργη αλλαγή που έγινε προφανώς ελλείψει αναπληρωματιού γκολκίπερ...

67o λεπτό: Μετά από σύγχυση στην άμυνα της Δόξας, ο Καραμπάς από κοντά ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 5-0!

76ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα στον Κοτέντζη για διαμαρτυρία. Ο νεαρός βρισκόταν στον πάγκο καθώς είχε αντικατασταθεί στο 46'!