Λευκή ισοπαλία για την Κ19 ...

Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ19 του ΠΑΟΚ έμεινε στη λευκή ισοπαλία με την αντίστοιχη του συμπολίτη ...

Σε ένα παιχνίδι με ένταση, πάθος, δυνατά μαρκαρίσματα και πολλές διακοπές οι δύο ομάδες δεν κατάφερα να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα και αρκέστηκαν στον ένα βαθμό.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και έχασαν από μία σημαντική ευκαιρία στα πρώτα λεπτά, αλλά μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους δεν σημειώθηκε κάποια άλλη αξιόλογη φάση μπροστά στις δύο εστίες.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ πήρε τον έλεγχο του αγώνα, κράτησε μπάλα και έψαξε μεθοδικά το γκολ, χωρίς να απειληθεί μέχρι το 76ο λεπτό. Εκεί ο Μιχαηλίδης είδε δεύτερη κίτρνη και ο Δικέφαλος έμεινε με 10 παίκτες.

Ο Άρης στα τελευταία λεπτά αύξησε την πίεση, έχοντας και το αριθμητικό πλεονέκτημα αλλά οι γηπεδούχοι κράτησαν καλά στην άμυνα.

...............................

83ο λεπτό: Θεοδωρίδης στη θέση του Τσοπούρογλου

82ο λεπτό: Σουτ του Σενγκέργκη άουτ

77ο λεπτό: Σουτ του Τσοπούρογλου από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς

Σε παιχνίδι που άρχισε την ίδια ώρα με το δικό μας, Παναιτωλικός - ΑΕΚ 1-1

76ο λεπτό: Παναγιώτου στη θέση του Δούμτση

74ο λεπτό: Αποβολή για τον Μιχαηλίδη (2η κίτρινη), με 10 θα συνεχίσει ο ΠΑΟΚ!

65ο λεπτό: Κούτσιας στη θέση του Πουρναρά

46ο λεπτό: Τάχατος στη θέση του Πανίδη

Ημίχρονο στη Σουρωτή, σε ένα μετριότατο ποιοτικά παιχνίδι, με ελάχιστες καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες

31ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη για μαρκάρισμα στη μεσαία γραμμή

25ο λεπτό: Ο Τζόλης φάνηκε να ανατρέπεται μέσα στην μεγάλη περιοχή, χωρίς ο διαιτητής να δώσει κάτι

22ο λεπτό: Κεφαλιά του Τζόλη, μπλόκαρε ο Παρίσης

Παραμένει το 0-0 με τη συμπλήρωση του 20λέπτου, μέτρια η εικόνα του ΠΑΟΚ στο διάστημα αυτό

17o λεπτό: Ο Ταλιχμανίδης μπλόκαρε το σουτ του Μπαλικτσή, με τους φιλοξενούμενους να πατάνε στην περιοχή μας στο τελευταίο πεντάλεπτο

6ο λεπτό: Σουτ του Τζόλη από καλή θέση άουτ

11:01 Το παιχνίδι ξεκίνησε

ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Γιαξής, Μιχαηλίδης, Καλουτσικίδης, Τσιγγάρας, Γρόσδης, Πουρναράς (65' Κούτσιας), Τσοπούρογλου, Πανίδης (46' Τάχατος), Δούμτσης (76' Παναγιώτου), Τζόλης. Αναπληρωματικοί: Μπαλωμένος, Θεοδωρίδης, Παναγιώτου, Τάχατος, Γκορτεζιάνι, Κωνσταντέλιας, Κούτσιας

Άρης: Παρίσης, Τσαγκαλίδης, Σενγκέργκης, Βασιλόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Καράμπελας, Χατζηπιρπιρίδης, Μπακουτσής, Κοντοπούλης, Καλαϊτζής, Μπαλικτσής. Αναπληρωματικοί: Πετανίδης, Πάγκος, Τσιρώνας, Κριμιτζάς, Μέρο, Παππάς, Κατσουλίδης.