Έμφραγμα στις καθυστερήσεις για την Κ20!

Για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών (Κ20), της Super League, o ΠΑΟΚ έχασε στη Σουρωτή από την αντίστοιχη του Ατρομήτου με 0-1...

Δεν τα κατάφεραν οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία να παραμείνουν στην κορυφή του πρωταθλήματος, χάνοντας από τον Ατρόμητο με 0-1 σε ένα παιχνίδι που δεν προμήνυε κάτι τέτοιο, αλλά όπως είπε παλιότερα ο Όσιμ, η μπάλα είναι πόρνη!

Ο Διέφαλος είχε την υπεροχή στο πρώτο 45 λεπτο, δημιούργησε τις ευκαιρίες για να φτάσει στο γκολ, όμως λίγο η ατυχία (2 δοκάρια), λίγο η ικανότητα του αντίπαλου τερματοφύλακα και λίγο η αστοχία, δεν επέτρεψαν στους παίκτες μας να πάρουν κεφάλι στο σκορ, απέναντι σε μια πολύ καλή -μεσοαμυντικά- ομάδα, με πολλά τρεξίματα και μεγάλη πίεση σε αρκετά διαστήματα του παιχνιδιού.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αφού έχασαν στο 69' μια μεγάλη διπλή ευκαιρία, πήραν τελικά τη νίκη στις καθυστερήσεις με γκολ που ξεκίνησε από δικό μας λάθος! Οι αλλαγές του Γκαρσία στην επανάληψη, αυτή τη φορά δε βοήθησαν ο ΠΑΟΚ έμεινε στους 23 βαθμούς και όχι μόνο έχασε την πρώτη θέση από τον Παναθηναϊκό, αλλά πλέον ισοβαθμεί στη δεύτερη με τον Ατρόμητο...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μούτσα, Δημητρίου, Διαμαντής, Τσαούσης, Λύρατζης, Μπαλογιάννης, Χατζηδίμπας, Κόζακ (79' Βρακάς), Παπαδόπουλος (68' Τζοβάρας), Γαϊτανίδης, Γκαργκαλατζίδης (76' Δούμτσης).

........................................................

91ο λεπτό: 0-1 ο Ατρόμητος με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, μετά από σέντρα από τα δεξιά

79ο λεπτό: Κλέινει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ. Βρακάς στη θέση του Κόζακ

76ο λεπτό: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Βγήκε ο Γκαργκαλατζίδης και μπήκε ο Δούμτσης

69ο λεπτό: Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο, η πρώτη στο ματς! Αρχικά ο Μούτσα απέκρουσε το κοντινό σουτ και στη συνέχεια ο Δημητρίου πάνω στη γραμμή απέκρουσε τη νέα προσπάθεια των φιλιξενούμενων!

68ο λεπτό: Τζοβάρας αντί του Παπαδόπουλου

Συμπληρώθηκε μία ώρα παιχνιδιού, παραμένει η λευκή ισοπαλία, με τον ρυθμό να έχει πέσει σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο

51ο λεπτό: Σουτ του Κόζακ ψηλά άουτ

Ημίχρονο στη Σουρωτή, με τον ΠΑΟΚ να προσπαθεί αλλά οι προσπάθειες των παικτών μας να μη βρίσκουν δίχτυα

45ο λεπτό: Με τα ακροδάχτυλα ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου απομακρύνει το σουτ του Μπαλογιάννη σε κόρνερ, χωρίς συνέχεια η φάση

Εξαφανισμένος επιθετικά ο Ατρόμητος!!! Δεν απείλησε ούτε στο ελάχιστο ως τώρα στο ματς...

40ο λεπτό: Καλό σουτ του Γκαργκαλατζίδη, άουτ

36ο λεπτό: Σουτ του Παπαδόπουλου εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας

23ο λεπτό: Καλό σουτ του Χατζηδίμπα, η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι άουτ

Φτάσαμε στα μισά του ημιχρόνου, παραμένει το 0-0, με τον ΠΑΟΚ να προσπαθεί να βρει διαδρόμους προς την εστία της αθηναϊκής ομάδας, έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων

15ο λεπτό: Δοκάρι ο Γκαργκαλατζίδης, μετά από κάθετη που βγήκε στην πλάτη της άμυνας!

10ο λεπτό: Κεφαλιά του Δημητρίου μετά από κόρνερ, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας

3ο λεπτό: Ο Κόζακ εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα με τη βοήθεια και του δοκαριού της εστίας των φιλοξενούμενων, οι οποίοι ξεκίνησαν το ματς πρεσάροντας  σε όλο το γήπεδο

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μούτσα, Δημητρίου, Διαμαντής, Τσαούσης, Λύρατζης, Μπαλογιάννης, Χατζηδίμπας, Κόζακ (79' Βρακάς), Παπαδόπουλος (68' Τζοβάρας), Γαϊτανίδης, Γκαργκαλατζίδης (76' Δούμτσης). Αναπληρωματικοί: Συλλέκτης, Δούμτσης, Μανιώτης, Βρακάς, Τζοβάρας, Παπαθανασίου, Μιχαηλίδης

................................................