Μονόλογος της Κ17 στην Περαία!

Για το πρωτάθλημα της ΕΠΣΜ, η Κ17 του ΠΑΟΚ κέρδισε στο γήπεδο της Περαίας τον Αχιλλέα με 5-1...

Το παιχνίδι δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική καθώς ο ΠΑΟΚ ήταν δύο ταχύτητες πάνω από τον Αχιλλέα και εκτός από τα πέντε γκολ που σημείωσε, έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες να σημειώσει περισσότερα!

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-0 χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Αζίζ στο 19' και στο 38', ενώ στο 63ο διαμορφώθηκε το 3-0 με κεφαλιά. Οι γηπεδούχοι σε μια από τις ελάχιστες επιθετικές τους προσπάθειες μείωσαν στο 67' επίσης με κεφαλιά, για να διαμορφωθεί το τελικό 5-1 με γκολ στο 73ο λεπτό του Πουρναρά με ασύλληπτο γυριστό σουτ και στο 81ο λεπτό με κεφαλιά του Αζίζ από το ύψος του πέναλτι ...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Τάχατος, Βουτσάς, Γεωργιάδης, Ατματζίδης, Θεοδωρίδης, Πουρναράς, Αζίζ, Δούμτσης, Καλουτσικίδης, Τοπάλ. Αναπληρωματικοί: Καζουλίδης, Προβατίδης, Μπούμπας, Ξιφιλίνος, Μουτζούρης, Γκουτζιουρίδης,  Μαχαιρίδης

................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα...

12:30 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Αχιλλέα στη σέντρα

15ο λεπτό: Μονόλογος του ΠΑΟΚ στο ματς, σε έναν άθλιο αγωνιστικό χώρο, που περισσότερο θυμίζει περιβόλι παρά γήπεδο ποδοσφαίρου!

19ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με σουτ κεραυνό έξω από τη μεγάλη περιοχή του Αζίζ

25ο λεπτό: Συνεχίζεται ο επιθετικός μονόλογος του ΠΑΟΚ, με την ομάδα μας να έχει χάσει πολλές ευκαιρίες την ώρα που ο Αχιλλέας δεν έχει περάσει τη σέντρα!!!

38ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-0 για τον ΠΑΟΚ και πάλι με τον Αζίζ

13:23 Ξεκίνησε η επανάληψη

58ο λεπτό: Τέσσερις αλλαγές μαζεμένες για τον ΠΑΟΚ

63ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με κοντινή κεφαλιά και 3-0

64ο λεπτό: Άλλες τέσσερις αλλαγές για τον ΠΑΟΚ ...

67ο λεπτό: Μειώνει ο Αχιλλέας με κεφαλιά

73ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Πουρναράς με ασύλληπτο γυριστό σουτ του Πουρναρά

81ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Αζίζ με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι