Νίκη για Παιδικό, ήττα για Προπαιδικό

Φιλικούς αγώνες αντί προπονήσεων είχανε σήμερα 8/11 δύο τμήματα, το παιδικό '97 και προπαιδικό '98 της Π.Α.Ε Π.Α.Ο.Κ, με απολογισμό μία νίκη και μία ήττα.

Συγκεκριμένα το παιδικό '97 του Αλέκου Θεοδωρίδη αντιμετώπισε το μεγαλύτερο ηλικιακά τμήμα του Θεσπρωτού με ποδοσφαιριστές γεννηθέντες το 1994 και 95, το οποίο νίκησε με το ευρύ 4-0! Ο φιλικός αγώνας πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Αθλητικού Κέντρου του «Δικεφάλου» στη Νέα Μεσημβρία.

Σκόρερ χρίστηκαν οι Κώστας, Συρράκος, Κάκος και Πούφλης.

Τέλος το προπαιδικό '98 αντιμετώπισε και αυτό την ομάδα του Θεσπρωτού , επίσης με μεγαλύτερους ποδοσφαιριστές γεννηθέντες το 96 και 97, γνωρίζοντας όμως την ήττα με 3-2. Το σύνολο του Αλέξη Τασούλη αν και έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, έχασε τον αγώνα ουσιαστικά στη «δύναμη», κατάληξη φυσιολογική αν αναλογιστεί κανείς τη διαφορά σωματότυπου, λόγω της ηλικίας που αναφέραμε παραπάνω.

Τα τέρματα για τους «ασπρόμαυρους» σημείωσαν οι Πάνος και Χατζαρίδης.

Για τον Π.Α.Ο.Κ ξεκίνησαν οι: Μούτσα, Μπουζούρης, Ζαμπέτης, Ρούτσης, Βαρουξάκης, Χαραλαμπίδης, Πασπαλάς, Γολιδόπουλος, Νεστωράς, Παραστατίδης, Καρασαββίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Καμήλαλης, Τζεβελέκης, Χατζηπαρασίδης, Πάνος, Καπανάτζε, Ιωαννίδης και Χατζαρίδης.

Να σημειώσουμε ότι η διάρκεια των αγώνων ήταν 60 λεπτά, και επίσης να αναφέρουμε ότι τις αναμετρήσεις παρακολούθησαν αρκετοί γονείς και των δύο ομάδων.