Η μεικτή ζώνη του Αερωπός Έδεσσας - ΠΑΟΚ

Οι δηλώσεις του Στέλιου Σεϊρεκίδη, μετά τη νίκη του ΠΑΟΚ επί του Αερωπού ManDynamic Έδεσσας με 23-29, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Handball Premier.
Photo Credits: @acpaok.gr website

«Σημαντική νίκη σε μία δύσκολη έδρα. Κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο σίγουρα δεν είχαμε την διάρκεια την οποία θα θέλαμε. Αντέξαμε στην πίεση και πήραμε δύο ακόμα πολύτιμους βαθμούς. Στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου μέρους ίσως δεν κάναμε τις επαφές, που κάναμε στο πρώτο ημίχρονο, όσον αφορά την άμυνα, και στην επίθεση δεν κάναμε κινήσεις δίχως μπάλα, αυτά τα δύο σημεία μας αποσυντόνισαν λίγο με αποτέλεσμα να τα εκμεταλλευτεί η ομάδα του Αερωπού.

Από κει και πέρα ξανά επανήλθαμε και πήραμε τον αγώνα. Αποκτάμε ταυτότητα σαν ομάδα, μέσω τέτοιων καταστάσεων, και δείχνουμε ότι μπορούμε να αντέξουμε την μεγάλη πίεση. Ένα μεγάλο ευχαριστώ φυσικά και στον κόσμο, ο οποίος μας στήριξε και μας έκανε να νιώθουμε σα να παίζουμε εντός έδρας παιχνίδι».