Έχασε κι άλλο έδαφος...

O "Δικέφαλος" έδειξε και πάλι το κακό του αγωνιστικό πρόσωπο και ηττήθηκε εντός έδρας από τα Βριλήσσια με σκορ 21-22.

Το σύνολο του Στέλιου Σεϊρεκίδη παρουσιάστηκε νωθρό επιθετικά, ενώ στην άμυνα  "'έμπαζε" συνεχώς στο πρώτο ημίχρονο, όπου ο ΠΑΟΚ δε θύμιζε σε τίποτα τον περσινό πρωταθλητή. Μοναδικός διασωθείς ο Τσέχος τερματοφύλακας Κόμνινεκ, ο οποίος με καίριες επεμβάσεις κράτησε την ομάδα κοντά στο σκορ, σε σημεία που οι φιλοξενούμενοι μπορούσαν να πάρουν μεγάλο πλεονέκτημα.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι, αλλά έδειξε να μην έχει καθαρό μυαλό. Τα Βριλήσσια παίζοντας δυνατά, έλεγξαν τον ρυθμό του αγώνα και προσπάθησαν να καθαρίσουν το παιχνίδι αλλά ο Κόμινεκ, ο οποίος ήταν ανίκητος μπροστά από την εστία του δεν άφηνε να περάσει τίποτα.

Ο ΠΑΟΚ έπρεπε να φτάσει  8 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα για να ξαναμπεί στο παιχνίδι όταν ισοφάρισε σε 18-18. Το παιχνίδι έγινε ντέρμπι, αλλά τελικά το τελευταίο σφύριγμα βρήκε τον ΠΑΟΚ να υπολείπεται μόλις ένα τέρμα (21-22) και να γνωρίζει την τρίτη του ήττα στο πρωτάθλημα.