Διαιτησία για κλάματα στη Σύρο!

Ο ΠΑΟΚ στο παιχνίδι που έδωσε στη Σύρο, εκτός από τον Φοίνικα, είχε να αντιμετωπίσει και την ξεκάθαρα εχθρική διαιτησία κάποιου Μυλωνάκη που ούτε λίγο ούτε πολύ έδωσε όλες τις αμφισβητούμενες φάσεις στους γηπεδούχους!

Κάποιες από αυτές μάλιστα ήταν πεντακάθαροι πόντοι του ΠΑΟΚ, που ο Μυλωνάκης για τους δικούς του λόγους τούς έδωσε στους γηπεδούχους, την ώρα που η τηλεοπτική κάλυψη του αγώνα τον εξέθετε ανεπανόρθωτα στα μάτια μας.

Απόλυτα δικαιολογημένες οι διαμαρτυρίες των ανθρώπων του Δικεφάλου (δεν μάς έχουν συνηθίσει σε τέτοια), και μετά τη λήξη του αγώνα, αλλά κατά τη διάρκειά του! Από όλες τις περιπτώσεις που αδικήθηκε ο ΠΑΟΚ, ξεχωρίζουμε τρεις τις οποίες περιγράψαμε στο live του παιχνιδιού: στο 1ο σετ στο 19-17 (αντί να γίνει 18-18) καθαρό μπλοκ άουτ στον Σεπέδα, δόθηκε άουτ, στο 3ο σετ το 16-18 (αντί να γίνει 15-19) ήρθε με  ανύπαρκτη παράβαση του Κουρνέτα σε φάση που έγινε στο 1 μέτρο από τον διαιτητή, ενώ αργότερα σε επίθεση του Κάλντγουελ μόνο ο διαιτητής είδε μπλοκ άουτ!