"Τρία στα τρία", για την ομάδα βόλεϊ !!!

Μεγάλη νίκη για την ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ που πέρασε και από την Πάτρα κερδίζοντας την ΕΑ Πατρών με 1-3 !!!
Μεγάλη νίκη για την ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ που πέρασε και από την Πάτρα κερδίζοντας την ΕΑ Πατρών με 1-3...

Οι παίκτες του Γιάννη Μέλκα αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ χάνοντας το πρώτο σετ πολύ δύσκολα με 25-23, βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να πάρουν μετά από μεγάλη μάχη το δεύτερο σετ με 27-29!!!

Στη συνέχεια σχετικά εύκολα έκαναν το 1-2 με 25-21 για να φτάσουμε στο 4ο σετ το οποίο έσπασαν κυριολεκτικά καρδιές. Ο ΠΑΟΚ είχε μια διαφορά ασφαλείας 2-3 πόντων  και ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 19-16. Κάπου εκεί οι γηπεδούχοι αφυπνίστηκαν και αντέδρασαν μπροστά στο φάσμα της ήττας. Το παιχνίδι απέκτησε μια άγρια ομορφιά με τις ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ και τελικά ο ΠΑΟΚ έφτασε  στη μεγάλη νίκη κερδίζοντας το σετ με 27-29!

Αυτή ήταν η 3η συνεχόμενη νίκη του "Δικεφάλου" σε ισάριθμα φετινά παιχνίδια μιας και προηγήθηκαν αυτές εναντίον γάβρου (εκτός) και της Καλαμαριάς (εντός).

Τα σετ: 25-23, 27-29, 21-25, 27-29

ΕΑΠ Λουξ (Χριστόπουλος): Ντέιβινσον 19 (16/27 επ., 3 μπλοκ, 71% υπ. - 54% άριστες), Σουλτανόπουλος 9 (7/12 επ., 1 άσο, 1 μπλοκ), Κουρνέτας 1, Ροντρίγκο 8 (7/7 επ., 69% υπ. - 54% άριστες), Ντορνέλας 21 (17/40 επ., 3 άσοι, 1 μπλοκ), Κιτσαντάς 10 (8/15 επ., 2 μπλοκ), Στεφάνου -λ 80% υπ. - 47% άριστες), Ροντρίγκο 3 (3/6 επ., 71% υπ. - 43% άριστες), Μαντέκας 7 (7/13 επ., 59% υπ. - 45% άριστες), Ασπιώτης 1 (1/2 επ.),

ΠΑΟΚ (Μέλκας): Παντακίδης 7 (6/9 επ.), Γουίντερ 5 (5/7 επ.), Μπόγιτς 20 (30/31 επ., 71% υπ. - 61% άριστες), Καραγιάννης 18 (10/14 επ., 8 μπλοκ), Στέινμπεργκ 17 (12/32 επ., 4 μπλοκ, 1 άσο), Ωρολογάς 7 (7/11 επ., 43% υπ. - 33% άριστες), Δημητρακόπουλος -λ 73% υπ. - 50% άριστες / Πλίκας, Λινς 2, Παπαδημητρίου