Ο Καλμαζίδης ανέλυσε τον πρώτο τελικό

Από paok24.com: Δίκαιη χαρακτήρισε, ο Γιάννης Καλμαζίδης, τη νίκη του ΠΑΟΚ επί του Παναθηναϊκού με 3-2 στον πρώτο τελικό του League Cup.

Ο προπονητής του Δικεφάλου στάθηκε στα σημεία που έγειραν την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας του, λέγοντας:

"Με αυτό το σκορ όλα είναι ανοικτά για την ρεβάνς. Ηταν ένας αγώνας όπως τον περιμέναμε όλοι. Δυνατό και αμφίρροπο ματς μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων. Καθοριστικό ήταν το 1ο σετ που κρίθηκε για μας στο φινάλε, ενώ κάναμε εύκολα το 2-0. Η είσοδος του Ράπτη μας ζόρισε. Ηταν καλός ο Ράπτης σε υποδοχή και επίθεση και οδηγηθήκαμε στο τάι μπρέικ.

Το φλοτ σερβίς μας και το μπλοκ άμυνα έκανε τη διαφορά στο 5ο σετ και μας έδωσε δίκαια τη νίκη. Το 3-2 σετ δεν λέει πολλά. Πρέπει να νικήσουμε και στο ΟΑΚΑ. Εμένα η ευχή μου είναι το ΟΑΚΑ να είναι γεμάτο και οι παίκτες των δύο ομάδων και κυρίως ο κόσμος να ευχαριστηθούν βόλεϊ. Μακάρι όλα τα ματς να είναι σαν το σημερινό. Αυτή η εικόνα βοηθάει τα μέγιστα το άθλημα μας".