Υποβιβασμός για Γιαννούλη- Τζόλη

Από thessports.gr:Την άγουσα για την Championship πήρε η Νόριτς των Γιαννούλη-Τζόλη, μετά την ήττα που γνώρισε από την Άστον Βίλα (2-0) και σε συνδυασμό με τη νίκη της Μπέρνλι στην έδρα της Γουότφορντ (2-1).
Πηγή: thessports.gr

Το τελευταία σφύριγμα του διαιτητή στο Βίλα Παρκ, βρήκε τα «καναρίνια» να αποχαιρετούν την Premier League, αφού χάθηκαν και οι μαθηματικές ελπίδες που υπήρχαν για την παραμονή.

H Άστον Βίλα άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό με τον Όλι Γουότκινς, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από τον Ίνγκς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Έτσι, η Νόριτς που παρατάχθηκε χωρίς τον Τζόλη και τον Γιαννούλη, αποχαιρέτησε την Premier League και ετοιμάζεται για τη νέα σεζόν που θα την βρει στη δεύτερη κατηγορία του αγγλικού πρωταθλήματος.