Η Μπαστάρδο περιμένει τον ΠΑΟΚ

Από paok24.com: Με το ενάμιση πόδι στη φάση των 16 του Challenge Cup βρίσκεται ο ΠΑΟΚ μετά τη νίκη με 3-0 επί της Όσιγιεκ στο Παλατάκι με τον Δικέφαλο να θέλει στην Κροατία νίκη με οποιοδήποτε σκορ ή και ήττα με 3-2 σετ για να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Ακόμα βέβαια και αν χάσει με 3-0 ή 3-1 δεν αποκλείεται, αλλά θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει το ευρωπαϊκό εισιτήριο στο χρυσό σετ.

Ξεκάθαρο φαβορί φαίνεται πάντως πως υπάρχει και στο ζευγάρι απ' το οποίο θα προκύψει ο επόμενος ευρωπαϊκός αντίπαλος για τους «ασπρόμαυρους» εφόσον αποκλείσουν την Όσιγιεκ.

Η Φόντε Μπαστάρδο από τις Αζόρες της Πορτογαλίας επικράτησε εκτός έδρας με 3-0 σετ της KV Peja από το Κόσοβο, με την ρεβάνς να μοιάζει μάλλον τυπικής διαδικασίας.

Εξαιρετικό το ξεκίνημα της νησιωτικής ομάδας και στο πρωτάθλημα καθώς είναι στην κορυφή της βαθμολογίας με 12 νίκες και 1 ήττα, αν και έχει ένα ματς περισσότερο από την Μπενφίκα που έχει έως τώρα το απόλυτο με 12 νίκες σε ισάριθμα ματς.