Σέντερ φορ στο Περιστέρι ο Κρέσπο! (vids)

Οχτώ φορές έχει αγωνιστεί κόντρα στον Ατρόμητο ο Χοσέ Άνχελ Κρέσπο, στα πέντε χρόνια που βρίσκεται στον ΠΑΟΚ. Ο απολογισμός του; Έξι νίκες και δύο ισοπαλίες!

Το εντυπωσιακό όμως, είναι άλλο. Σε αυτά τα οχτώ παιχνίδια, ο Ισπανός στόπερ πέτυχε 3 γκολ, όλα στο Περιστέρι!

Στις 31 Μαρτίου 2018, ο Κρέσπο "σφράγισε" τη νίκη του ΠΑΟΚ με σκορ 2-0, πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ των "ασπρόμαυρων" στο 56ο λεπτό, ενώ στις 3 Νοεμβρίου 2018, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της σεζόν 2018-19, άνοιξε το σκορ για τον Δικέφαλο στο 40ο λεπτό από ασίστ του Βαρέλα (!), σε παιχνίδια που ολοκληρώθηκε ισόπαλο (1-1) χάρη στο γκολ του Ουγκράι στο 73΄.

Σε ότι αφορά το τρίτο γκολ του Ισπανού στο Περιστέρι, αυτό επιτεύχθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης στις 14 Σεπτεμβρίου 2019, με τον Κρέσπο να διαμορφώνει το 3-2 υπέρ του ΠΑΟΚ!