Πάλεψε όσο μπορούσε...

Από acpaok.gr: Στο ξεκίνημα του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Υδατοσφαίρισης Ανδρών, ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε τον ΟΣΦΠ το μεσημέρι του Σαββάτου 2 Οκτωβρίου 2021 στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο.
Πηγή: acpaok.gr

Στο πρώτο οκτάλεπτο, οι δύο ομάδες έδωσαν ιδιαίτερη έμφαση στην άμυνα, με αποτέλεσμα να μην σκοράρουν πολλά γκολ και το τέλος της περιόδου να βρίσκει πίσω στο σκορ το Δικέφαλο για ένα γκολ (2-3).

Στο δεύτερο οκτάλεπτο, οι «ασπρόμαυροι», δεν διατήρησαν τον ίδιο ρυθμό με το πρώτο, με αποτέλεσμα να δώσουν το δικαίωμα στον αντίπαλο να προηγηθεί. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 3-8 σκορ.

Στο τρίτο οκτάλεπτο, ο Δικέφαλος, παρ' ότι συνέχισε να είναι επικεντρωμένος και να δίνει ιδιαίτερη έμφαση στην άμυνα, έκανε κάποια λάθη, που δεν του επέτρεψαν να μειώσει τη διαφορά, με την περίοδο να ολοκληρώνεται με 7-12.

Στο τέταρτο οκτάλεπτο, η εξέλιξη βρήκε τον ΠΑΟΚ πίσω στο σκορ, με την αναμέτρηση να ολοκληρώνεται με 10-18.

Πλέον, οι «ασπρόμαυροι» στρέφουν την προσοχή τους στην επόμενη αναμέτρηση, όπου αντιμετωπίζουν ως τυπικά φιλοξενούμενοι τον Άρη Θεσσαλονίκης.

ΠΑΟΚ - ΟΣΦΠ: 10-18

Αναλυτικά τα οκτάλεπτα: 2-3, 1-5, 4-4, 3-6